Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS Matrix 7970 - Uszkodzony VRAM powodem braku sygnału? Reballing

26 Cze 2015 17:58 546 1
  • Poziom 8  
    Hej, mam do Was pytanko, czy uszkodzony VRAM może być powodem braku sygnału do moniatora? Czy raczej dałem ciała i uszkodziłem chipset?

Karta wyświetlała mi artefakty pod obciążeniem, więc postanowiłem zrobić reflow VRAMu, w trakcie okazało się, że między dwiema kośćmi wypłynęła wraz z fluxem kulka. Nie wiedziałem spod której, więc te dwie kości zakulkowałem i posadziłem na nowo, przy okazji zrobiłem reflow układu (czego teraz żałuje, bo wiedział bym, co jest przyczyną). Po uruchomieniu karty był brak sygnału, więc tym razem zakulkowałem na nowo chip i go posadziłem - niestety efekt jest bez zmian.

Oczywiście podświetlanie karty działa, wiatraki się kręcą, słychać wejście do Windowsa.

Reflow robiłem chyba prawidłowo? Podgrzewaczem wygrzałem płytkę najpierw do 100st, po chwili podniosłem temp do 130st, a resztę uzyskałem HotAirem (ustawiony na 420st.) - termopara pokazywała max 220-230st. WEP 853A nagrzewa się dość długo, więc raczej nie ma opcji na zbyt szybkie podnoszenie temperatury.
  • Osprzęt kablowy
  • Użytkownik usunął konto