Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Develop ineo 223/KM Bizhub 223 - jaki microswitch do przycisku start?

26 Cze 2015 18:34 1020 7
  • Poziom 25  
    Witam, w w/w maszynie padł mikroprzełącznik pod przyciskiem start, muszę go wymienić. Do tej pory nie miałem okazji rozbierać panela w tych maszynkach i nie wiem jakiego typu przełącznik producent zastosował. Maszyna stoi w innym mieście, więc nie mam jak sprawdzić. Może ktoś z szanownych kolegów ma już doświadczenie w tej kwestii?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Mikroswitch od panela c250/252 (ma 2 nóżki)
  • Poziom 25  
    A co mi to daje, kiedy ja pytam o monochromatyczną kopiarkę develop ineo 223 odpowiednik bizhub 223?
  • Specjalista - kserokopiarki
    A czy to że maszyna jest czarno-biała determinuje ją do tego że nie pasuje switch od maszyn kolorowych ? Producenci prawdopodobnie stosują jeden typ mikroswitcha chociażby po to żeby ograniczyć koszty produkcji maszyn . Nie tylko switche mają wspólne ... Np. rolki poboru papieru też pasują zamiennie ...

C.
  • Poziom 25  
    Nie wiem czy determinuje czy nie, ja pytam o konkrety (typ przełącznika wg modelu lub wymiarów). Te dwa modele dzieli przepaść czasowa i konstrukcja panela (dużo bliżej jest już c253) Pytanie swoje kieruję zaś do kogoś, kto już taki panel rozbierał i zna więcej szczegółów niż ilość nóżek, bo jaki jest switch w 250 to akurat wiem.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Zdaje się że kolega Kulka35 napisał konkretnie . A to że mogą być takie same jak w kolorowych coś zmienia ? Zabierz zatem takie jak w C250/252 i po kłopocie. Ja osobiście mam w walizce kilka typów przełączników z kilku rodzai maszyn i coś zawsze dopasuję. Najbardziej upierdliwe i tak były te z Aficio 350/450 …

C.
  • Poziom 21  
    Bitels85 napisał:
    Nie wiem czy determinuje czy nie, ja pytam o konkrety (typ przełącznika wg modelu lub wymiarów). Te dwa modele dzieli przepaść czasowa i konstrukcja panela (dużo bliżej jest już c253) Pytanie swoje kieruję zaś do kogoś, kto już taki panel rozbierał i zna więcej szczegółów niż ilość nóżek, bo jaki jest switch w 250 to akurat wiem.

Ilość nóżek podana w drugim poście, no chyba , że kolega NIE doczytał.

>>Pytanie swoje kieruję zaś do kogoś, kto już taki panel rozbierał i zna więcej szczegółów niż ilość nóżek, bo jaki jest switch w 250 to akurat wiem<<
    1. Kierujesz je między inny do mnie, bo taki panel rozbierałem , ale również może to być pytanie do każdego innego z tego forum, który w/w panel także rozbierał.
    2. Skoro wiesz jaki jest switch w 250 (pewnie chodzi Ci o bizhuba c250), to dalsze pytanie o switcha , jego rodzaj, ilość nóżek jest zbędny, to sam odpowiedziałeś sobie , że jest Ci znany ten switch.

>>Te dwa modele dzieli przepaść czasowa i konstrukcja panela (dużo bliżej jest już c253)<<
    Twoje pytanie dotyczyło mikroswitcha START w panelu b223, a Ty przechodzisz do dywagacji na temat panela c253 - chyba trochę bez sensu i offtopic.
    Jeśli chcesz porozmawiać na temat różnic w panelach b223/c220 i c203/c253 to powinieneś założyć nowy temat, a nie wiązać go z tematem jaki jest mikroswitch w b223 w przycisku START.

@Bitels85
    W jakim celu chcesz poznać symbol switcha?
    Bierzesz katalog i sprawdzasz sam,, bo wiesz jak wygląda, to po co właściwie wszystkim zawracasz głowę symbolami?
    poz

p.s.
    Pisać się na tym forum czasem już naprawdę nie się chce, jak się komuś podaje rozwiązanie problemu "na tacy" to jeden z drugim szuka ... w sumie to nie wiadomo czego , byle sobie popisać, powymądrzać. Oczekują jakieś dziwnej skomplikowanej odpowiedzi. Im bardziej zagmatwane, tym lepiej. Proste odpowiedzi są za proste i zbyt logiczne.
  • Poziom 25  
    kulka35 napisał:
    p.s.
    Pisać się na tym forum czasem już naprawdę nie się chce

Nie chcesz, nie pisz...

kulka35 napisał:
    byle sobie popisać

kto tu tworzy elaboraty?

P.S. mimo wszystko dziękuję za pomoc.