Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarki laserowe ogólnie. - Wybór rodzaju papieru a temperatura pieca.

eurotips 26 Cze 2015 22:48 492 2
  • #1 26 Cze 2015 22:48
    eurotips
    Poziom 35  

Chcę uzyskać jak najniższą temperaturę pieca. Wiem że można to zrobić wybierając w sterowniku typ papieru. Każda ma możliwość wyboru kopert, folii, grubego papieru i temu podobne, jednak nigdzie nie mogę się dokopać jak taki wybór przekłada się na temperaturę pieca, który z tych nośników wymaga najwyższej temperatury? przy okazji wykopałem że zmiana nosnika reguluje też wysokie napięcie na elektrodzie (ma ona swoją nazwę ale już wypadło mi z pamięci) ale mam pytanie: czy wysokość tego napięcia może poprawić lub pogorszyć przyczepność tonera do papieru? szczególnie na folii miejscami się nie trzyma, ubytki tonera widać gołym okiem.
    Gdzie szukać takich informacji? po producenci o tym nic nie wspominają.

0 2
  • #2 29 Cze 2015 11:11
    Łikam
    Poziom 21  

Takie informacje są podawane w instrukcjach serwisowych choć nie zawsze.
    Zwykle można temp. pieca regulować ale zawsze jest to niewielki zakres.
    Zwróć uwagę, że miana papieru często powoduje zmianę szybkości drukowania.
    Im grubszy papier tym wolniej i wtedy temperatura nie musi się za bardzo zmieniać.
    A to napięcie co wypadło Ci z głowy to pewnie napięcie na elektrodzie lub rolce transferowej.
    Jak byś napisał o co Ci chodzi, to może ktoś by umiał pomoc, bo przecież nie szukasz tych informacji do celów naukowych. Może masz na myśli jakiś konkretny model urządzenia ?

1
  • #3 29 Cze 2015 16:46
    eurotips
    Poziom 35  

Łikam napisał:
    Takie informacje są podawane w instrukcjach serwisowych choć nie zawsze.
    Zwykle można temp. pieca regulować ale zawsze jest to niewielki zakres.
    Zwróć uwagę, że miana papieru często powoduje zmianę szybkości drukowania.
    Im grubszy papier tym wolniej i wtedy temperatura nie musi się za bardzo zmieniać.
    A to napięcie co wypadło Ci z głowy to pewnie napięcie na elektrodzie lub rolce transferowej.
    Jak byś napisał o co Ci chodzi, to może ktoś by umiał pomoc, bo przecież nie szukasz tych informacji do celów naukowych. Może masz na myśli jakiś konkretny model urządzenia ?

Oczywoście że nie zaczynam tu akademickich dysputów, chcę to jak najbardziej wykorzystać w praktyce, zauważyłem robiąć płytki metodą termotransferu że podłej jakości toner który całymi płatami odpada po wydruku a przy dotknięciu palcem wszystko złazi to gdy podgrzeję go żelazkiem to zaczyna idealnie przylegać do papieru. Dlatego zacząłem się zastanawiać jak ustawić parametry aby "oszukać" sterownik i wymusić wyższą temperaturę przy wydruku na zwykłym papierze. Z drugiej stony wykonując płytki dobrze by było aby ta temperatura była maksymalnie niska, używam do tego celu oryginalnych tonerów i tam ten problem nie występuje, trzyma się dobrze przy każdej temperaturze co w termotransferze wcale nie jest plusem bo trudniej przechodzi na laminat. Aktualnie drukuję na Samsungach, ale mój temat tyczy wszystkich laserówek. Co ciekawe, przejrzałem setki postów na temat wykonywania pcb metodą termotransferu i ani w jednym temacie nie napotkałem aby ktoś zwrócił uwagę na ustawienia drukarki przy wydruku.

Co do różnej prędkości to zauważyłem to, ale za bardzo nie rozumiem po co to się robi, chyba że idzie się na kompromis i niepotrzebnie zwalnia się wydruk przy przenoszeniu tonera aby uzyskać lepsze trzymanie w skutek wolniejszego przejścia przez piec.

0