Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens wm10e46ap - Nie spuszcza wody pomimo wyczyszczenia filtra.

SATAn_ 27 Jun 2015 14:14 1281 4
    SATAn_
    Level 14  
    Problem dotyczy pralki siemens wm10e46ap . Pierze dobrze, ale gdy jest czas na spuszczenie wody, niestety zostaje połowa bębna. Czyściłem kilka razy filer i ciągle są jakieś paprochy w stylu kawałków papieru ? Czy jest jakieś dojście, żeby otworzyć zbiornik pod bębnem i wyczyścić go dokładnie ?
    1rycho
    Level 21  
    Rozumiem, że pompa pracuje. Ja mam też pralkę siemensa (nie pamiętam modelu). Miałem podobną przygodę, pompa chodziła, woda zostawała i nawet ciężko było spuścić ją awaryjnym wężykiem koło filtra. Rozebrałem cały przód pralki. Dobrałem się do gumowego węża nałożonego na dół bębna (był na opaski) idącego do pompy. Tam jest taka plastikowa kula. Znalazłem tam dwie skarpetki. Po wyjęciu skarpetek wszystko wróciło do normy.
    SATAn_
    Level 14  
    Kurde, ale skąd skarpetki ?

Woda schodzi wężykiem, choć nie powiem są momenty kiedy muszę dmuchnąć go, żeby woda poszła. Może masz racje, coś w Tym jest. Aaa i pompa chodzi, choć nie chciałbym, aby ciągle chodziła bo może w końcu stanąć.
    1rycho
    Level 21  
    Najlepiej rozebrać i sprawdzić. Oczywiście wcześniej trzeba spuścić wodę. Trochę to upierdliwe zajęcie, ale lepiej się pomęczyć i mieć suchą łazienkę. Co do skarpetek, to wkręcają się między bęben a fartuch czasami (choć nie powinny).
    SATAn_
    Level 14  
    Przypadkiem problem okazał się inny. Waż odprowadzający wodę do kanalizy był zapchany do granic możliwości. Przeczyszczenie węża jak i kanału pomogło.