Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FLEURELLE B471 - Kosiarka nie odpala

brodziatko 27 Cze 2015 14:44 1920 10
  • #1 27 Cze 2015 14:44
    brodziatko
    Poziom 12  

Witam,

kosiarka odpalila dzis przy koszeniu trawy bez problemu. Po przerwie na opróżnienie pojemnika odpalila i zadusila sie od wysokiej trawy. Teraz nie mozna jej odpalic.
    Linka mocno szarpie, momentami się zacina.
    Przeczyscilem swiece. Co ciekawe, po wyjeciu swiecy i probie odpalania bez wkreconej swiecy linka chodzi swobodnie i sie wszystko ladnie kreci. Gdy tylko wsadze swiece i zaloze fajke rwei, szarpie i wyrywa reke.

Fiktr przeczyscilem, probowalem tez odpalic bez filtra, ale nic nie pomagalo.

Zajrzalem na spod kosiarki, noz nie wydaje sie luzny. Jedynie widze pekniecie nad nozem elementu ktory jest nasadzony na wal.
    Wyglada to juz na stare pekniecie i chyba nie to jest problemem przy odpalaniu. Wydaje mi sie jednak ze to moze byc niezbepieczne, bo ktoregos dnia moze noz spasc.

Pytanie mam jedno: tak na czuja - czy to cos powaznego? Zastanawiam sie czy naprawiac kosiarke czy po prostu kupic juz nowa?

Ostrzenie nozy, wymiana tego peknietego elementu plus usuniecie usterki to juz chyba pol nowej kosiarki. Mam racje?

1 10
  • #3 27 Cze 2015 17:30
    brodziatko
    Poziom 12  

Nie mam pojecia jak :( laikiem jestem w tych sprawach.

Chcialem sam noz zdjac na dole ale nawet nie wiem jak skontrowac srube na dole, bo sie kreci caly wal. Jak noz zablokuje to tez sie calosc kreci.

Bawie sie niewiele ryzykujac bo zakladamy ze kupimy nowa kosiarke.

Moge cos zrobic jeszcze sensownego jako nie majacy pojecia czy odpuscic?

0
  • #5 27 Cze 2015 18:26
    brodziatko
    Poziom 12  

Deszcz mnie zlapal teraz. Jutro odkrece. Cos jest nie tak, skoro moge krecic sruba na dole w obie strony i sie silnik kreci mimo zablokowanego noza. A jak krece nozem to sie silnik kreci ale przychodzi moment jakiegos oporu i moge krecic sekundke nozem a silnik stoi.

Chyba kosiarka umarla po prostu ze starosci juz. :)

0
  • #7 27 Cze 2015 18:32
    brodziatko
    Poziom 12  

I to sie moglo stac tak ze starosci? Bo zaden kamien ani pret ani nic podobnego nie wchodzi w gre.

Fajka zdjeta, niewiele wiem ale to akurat przewidzialem :)

Dziekuje za pomoc w kazdym razie. I tak cud na cudy ze tyle lat kosiarka sie spisywala, a byla tylko ze dwa razy na czyszczeniu i ostrzeniu przez 13 lat.

0
  • #9 27 Cze 2015 18:40
    brodziatko
    Poziom 12  

Pol trawnika skosilismy dzis. Bylem przy tym. Nortmalnie ja wylaczylem by pojemnik oproznic. Potem zapuscilem od nowa i zgasla mi bo mialem mokra trawe jeszcze na nozach. No i juz sie odpalic nie dalo.

gdybym przywalil w cos to bym przeciez powiedzial wprost :) Tak sie sam dziwie ze sama z siebie padla.
    Zaluje ze sie lepiej nie wyznaje akurat w tej dziedzinie. Ciezko ocenic ewentualny koszt naprawy w stosunku do nowego sprzetu.
    Zaluje jej troche bo skoro tyle lat sluzyla bez absolutnie zadnego cackania to znaczy ze nie byl to taki sprzet.

0
  • #11 27 Cze 2015 19:19
    brodziatko
    Poziom 12  

Moge tak offtopicowo poprosic o porade co do zakupu nowej kosiarki?
    Moze byc na priwa juz.

Jutro bede odkrecal ta srube przy kole zamachowym. Moge ja po prostu wykrecic? nic tam nie "spadnie"?

Oddalismy kosiarke do serwisu zeby wycenili naprawe. Po przeczytaniu wielu opinii o kosiarkach za 1200 zlotych z marketu doszedlem do wniosku ze ta nasza trzeba reanimowac poki sa szanse :)

Dziekuje za pomoc, dam znac co to bylo z nia.

Kosiarka wrocila z serwisu. 200 zl i chodzi jak nowa. Wystarczylo wyczyscic ponoc dobrze zbiornik na olej i benzyne. Zrobili oczywiscie wtej cenie kompleksowy przeglad.

Dziekuje za poradzenie by jednak ja naprawic, jednak stary dobry sprzet jest duzo bardziej trwaly niz nowe marketowki.

1