Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-45 - Brak płynnego gradientu (głębia kolorów)

27 Cze 2015 16:02 2061 6
  • Poziom 14  
    Witam. Kupiłem wczoraj nowego laptopa Lenovo G50-45. Wgrałem Windows 7 HP x64 + wszystkie dedykowane sterowniki ze strony producenta.

Jednak jest problem z obrazem - na niektórych obrazkach i filmach widoczny jest brak płynnego przejścia między kolorami. Najbardziej to widać na ekranie powitalnym W7 tym niebieskim w prawym górnym rogu. Efekt jest podobny (choć słabszy) jak kiedyś gdy w XP się włączyło jakość kolorów na 16 bitów. Czy to problem z ustawieniami? Zaglądałem do zakładki Panel Sterowania > Ekran > Rozdzielczość Ekranu > Monitor i tutaj kolory są ustawione na True Color 32bit.

Załączam screeny z ustawień.
    Lenovo G50-45 - Brak płynnego gradientu (głębia kolorów) Lenovo G50-45 - Brak płynnego gradientu (głębia kolorów) Lenovo G50-45 - Brak płynnego gradientu (głębia kolorów)

Efekt jest mniej więcej taki jak tutaj - po prawej:
    Lenovo G50-45 - Brak płynnego gradientu (głębia kolorów)

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Na oficjalnym forum Lenovo wielu użytkowników ma podobny problem i twierdzą, iż jest to problem z niskiej jakości matrycą.

Samo Lenovo z kolei wydało oficjalną informację, że rozwiązaniem problemu jest...
    "The user should adjust the angle of the LCD Panel. "
  • Poziom 14  
    Faktycznie też w między czasie dokopałem się do tych informacji. W sumie nie dziwię się, najtańszy nowy laptop na polskim rynku to i słabej jakosci matryca. Chociaż nie spodziewałem sie czegos takiego - prędzej małej wydajności niż problemów z obrazem.

http://support.lenovo.com/us/en/documents/SF15-I0012
    https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-B-and-G-S...ems-and-Banding-Dark-Dim/td-p/1735183/page/10

Ale i tak dzięki za odpowiedź. Jakby ktoś dowiedział się czegoś wiecej na ten temat to piszcie.
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie. Również mam ten sam problem w nowym laptopie Lenovo (G50-45). Szukałem trochę ale niestety mój angielski nie jest zbyt dobry. Czy może ktoś wie czy coś więcej się dzieję w tym temacie? Zastanawiam się nad wysłaniem laptopa na gwarancję ale nie wiem czy warto, w sensie czy to nie będzie walka z wiatrakami, czy lepiej zastanowić się nad wymianą matrycy we własnym zakresie co niestety wiąże się z kosztami. :cry: Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 14  
    Nie ma sensu. Zgłębiałem temat. W tym tanim laptopie zastosowano tanią, niskiej jakości matrycę, dlatego tak się dzieje. Nic z tym nie zrobimy. Jak chcemy lepszy ekran, trzeba dozbierać i kupić droższego laptopa. Odsyłanie laptopa na gwarancję to tylko strata nerwów i czasu, nic nie osiągniemy.

Z drugiej strony, kto by pomyślał parę lat temu, że będzie można kupić w sklepie nowego laptopa za mniej jak 1000z prawda? Można, ale różni się on jakością od tych droższych. Jak chcemy lepsze to trzeba dopłacić. Albo rybka, albo pipka.

Tego lenovo używają rodzice. Są zadowoleni. Kiedyś najtańszy PC kosztował ich 3000zł i musieli brać na niego pożyczkę. Z tego Lenovo są w 100% zadowoleni i to się liczy. Idealny nie jest, ale im wystarcza.
  • Poziom 11  
    No to żeś mnie Kolego trochę załamał a zarazem utwierdził w tym czego się spodziewałem. Poprzedniego laptopa kupowałem 8 lat temu (Benq joybook A52, jeszcze działa) i też nie był to jakiś super wypas, nie gram w gry więc nie potrzebuję nie wiem czego. Ale w tych czasach kupując nowy sprzęt myślałem, że chociaż obraz będzie ok.
  • Poziom 1  
    Witam, ja właśnie zakupiłem acer aspire E5 523 i mam ten sam problem. Pomijając już kąt widzenia i kolory to głębia jest tak biedna że wygląda to jak 16bit albo i gorzej. W ustawieniach karty i monitora wszytko jest jak należy, 32bity True Colors.