Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powershift - nie rozłącza napędu

servitium 27 Jun 2015 17:27 1014 3
IGE-XAO
 • #1
  servitium
  Level 10  
  Problem pojawia się w wózku widłowym ze skrzynią powershift - manetka ma pozycje przód/0/tył. Od właściciela wiem, że problem ten już kiedyś wystąpił, wózek stał nieużywany przez 2 miesiące, po czym po odpaleniu problemu nie było i jeździł normalnie. Do dziś. Objawy są takie: odpalam, załączam manetką czy do przodu czy do tyłu - rusza do przodu zawsze, załączonego biegu nie chce "wyrzucić na luz". Rozłączam sterowanie elektrozaworu (gniazdo 3-pin) i odpalam. Zmieniam pozycję manetki do przodu czy do tyłu - jedzie tylko do tyłu. Po każdym załączeniu biegu nie chce go wyłączyć, trzeba użyć hamulca i dopiero wtedy rozłącza napęd. Styki wszystkie sprawdzone, przeczyszczone. Nie mam pomysłów co dalej.
 • IGE-XAO
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • IGE-XAO
 • #3
  servitium
  Level 10  
  Przedmiotowa skrzynia jest w wózku Jungheinrich TFG316s z 2005 r - z silnikiem Mazda. Nie wpisywałem modelu wózka, jeżeli takie same skrzynie są w doosan, yale, still i wielu innych, więc równie dobrze można wpisać, że ma żółty kolor ;) czyli niczego nie zmienia.

  Dziękuję za odpowiedź. Pin-ów nie sprawdzałem, nie zdążyłem, bo zamykali firmę. Jest przełącznik przy skrzynki przód-tył sterowany 3 pinami oraz dwie cewki obok, do których dojście jest co najmniej utrudnione. Nie sprawdzałem bez wyłączania stacyjki czy zmienia się sterowanie cewką, wtyk rozpinałem tylko na wyłączonym silniku. Dodam jeszcze, że po załączeniu biegu i powrocie do pozycji neutralnej nadal włączony jest sygnalizator załączonego biegu.
 • #4
  User removed account
  Level 1