Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit - wentylator termoobiegu nieruchomy.

StaryPrykPoznan 27 Jun 2015 18:22 1809 3
 • #1
  StaryPrykPoznan
  Level 9  
  Witam serdecznie posiadam kuchenkę gazowo-elektryczną, palniki gazowe, piekarnik elektryczny.
  Zasilanie elektryczne po podłączeniu oryginalnej wtyczki do standardowego gniazda 250V oczywiście z uziemieniem.

  Problem, po ustawieniu termostatu na wybraną temperaturę pracy ( byle uruchomiły się grzałki 60`C) kontrolka informująca o pracy grzałek się poprawnie zapala na grzałkach jest napięcie i rozpoczynają grzanie. Pokrętło ustawienia pracy piekarnika jest na dolną grzałkę z termoobiegim, ale wentylator nie pracuje.
  Po sprawdzeniu miernikiem na stykach wentylatora nie ma napięcia, na obu za to pojawia się faza, po wyłączeniu czyli ustawieniu na obu pokrętłach od piekarnika pozycji "0" na stykach wentylatora faza znika. grzałki nie pracują światło się nie świeci czyli prawidłowa reakcja jeśli chodzi o działanie grzałek w piekarniku i oświetlenia.

  Problem jest taki iż nie posiadam żadnego schematu na jakich stykach regulatora pracy jest ustawiony wentylator, kabelki są spięte w większą wiązkę i wciśnięte jeszcze w koszulkę termoodporną co utrudnia mi fizyczne sprawdzenie gdzie jaki kabelek idzie.

  Zatem jeśli ktoś dysponuje niejako jakimś schematem jak idzie elektryka i jak ona jest rozdzielana przez regulator rodzaju pracy piekarnika to bym był wdzięczny. być może ktoś miał taki problem i się z nim jakoś uporał i pamięta jak to zrobił to również będę wdzięczny za wszelkie informacje które pomogą mi uporać się z tym problemem.

  Inny problem jest taki iż sterownik który mało bo mało a nawet wcale nie używany nagle ni z tego ni z owego nie świeci normalnym światłem w segmentach godziny tak jak na początki, ponad po uruchomieniu tajmera ( nie minutnika) całkowicie gaśnie, i nic nie można zrobić, po wyjęciu wtyczki z prądu i odczekaniu kilku sekund, po podłączeniu zegar programatora się resetuje można ustawić godzinę i tak dalej ale bloki godziny świecą przymrużonym światłem i problem przy wybraniu tajmera nie znika, bobjaw się powtarza.
  Wszak nie jest to jakiś wielki problem ale takie coś się pojawiło i skutkuje to jedynie tym że nie mogę sobie włączyć automatycznego włączenia i wyłączenia piekarnika. lecz te przygaszone segmenty na wyświetlaczu są wizualnie irytujące :P.

  Bardzo proszę o pomoc.
 • #2
  bommer
  Level 16  
  Co do wyświetlacza to podaj cały model tej kuchenki. Co do wentylatora, podłącz go na krótko i sprawdź czy działa. Jeśli tak to też podaj model kuchni bo bez tego ciężko mi określić który przełącznik funkcyjny tam jest włożony.
 • #3
  StaryPrykPoznan
  Level 9  
  Po zaleceniach, czyli po odłączeniu wentylatora i podłączeniu na krótko pod zasilanie wentylator śmiga bez żadnych problemów tak więc wygląda na to że jest sprawny.

  Model kuchenki to: I6GMH6AG(W)/U
 • #4
  bommer
  Level 16  
  No niestety przyjacielu, musisz się postarać i odnaleźć przewód idący od wentylatora do przełącznika funkcyjnego piekarnika. W miejscu połączenia należy szukać usterki. Gdy zlokalizujesz przewód, sprawdź czy wychodzi z niego napięcie na wentylator. Obstawiam że masz nadpalony styk lub nadtopione gniazdo styków. Sprawdź go dokładnie, obejrzyj z każdej strony. W razie wątpliwości zrób zdjęcia przełącznika, postaram się pomóc.