Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS - laptop sam się wyłączył, niemożliwe ponowne uruchomienie...

27 Cze 2015 21:13 675 7
 • Poziom 2  
  Hej wszystkim, mam wielką prośbę - pytanie. Po tygodniowej nieobecności w domu, włączyłam laptop po powrocie. Przed wyjazdem z laptopem wszystko było OK. Po ok. 3h użytkowania laptopa, przy podłączonej ładowarce (bateria rozładowywała się) nagle laptop wyłączył się. Wszelkie próby ponownego uruchomienia nic nie dają - komputer, tylko przy podpiętej ładowarce, uruchomił się na chwilę, uruchomił się tryb naprawiania, po czym laptop - w trakcie - znów się wyłączył. I tak kilka razy. Podejrzewałam, że może bateria jest źródłem jakiegoś zwarcia, dlatego wyjęłam baterię - bez baterii, tj. na samym kablu, laptop jednak nie działa wcale. Podobnie z baterią, ale bez ładowarki. Co to może być? :( Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Jestem laikiem, w poniedziałek zaniosę laptopa do serwisu, jednak chciałabym wiedzieć, o co może chodzić...?
 • Poziom 19  
  Witam podaj model,czy ostatnimi czasy nie nagrzewał się bardziej i nie pracował głośniej?
 • Poziom 2  
  Hej, nie mam jak niestety sprawdzić modelu :( Laptop nie jest oznaczony, a ja naprawdę jestem laikiem. Nie zauważyłam, aby bardziej się nagrzewał, pracował cicho. Nic nie wskazywało, że może dziać się coś złego.
 • Poziom 19  
  O ile da się go włączyć na chwilkę przyciśnij DEL lub F2 wejdziesz w BIOS i powinien się ukazać model,potrzebny jest gdyż trzeba zajrzeć w servis manual.
 • Poziom 2  
  Niestety w tej chwili podpięcie kabla nic już nie daje - nie świeci się "lampka" ładowania i nie ma możliwości włączenia komputera choć na chwilę, ale poszukam modelu w dowodzie zakupu.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Jest to ASUS K55-HI5103D+

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodam, że w lipcu 2014, tuż po zakupie, laptop był w serwisie gwarancyjnym - również się wtedy nie włączał, naprawiono płytę główną.
 • Pomocny post
  Moderator Samochody
  BasiaS87 napisał:
  Po ok. 3h użytkowania laptopa, przy podłączonej ładowarce (bateria rozładowywała się) nagle laptop wyłączył się.
  Skoro przy podłączonej ładowarce bateria się rozładowywała to wniosek może być jeden - brak ładowania: uszkodzona ładowarka, gniazdo zasilania (częste w Asusach) lub kontroler ładowania na płycie. Po prostu bateria się rozładowała do zera i laptop się wyłączył.
 • Poziom 2  
  Niestety nie pamiętam, bo nie zwróciłam na to uwagi, czy przy podpiętym kablu bateria się rozładowywała. Po prostu w momencie, w którym laptop się wyłączył, był podpięty kabel.
 • Poziom 19  
  Skoro Laptop był już w serwisie możliwe że uszkodzone są mosfety w którejś z przetwornic lub może być coś innego jak kolega wyżej napisał gniazdo,kontroler itp.Najlepiej na początek podmienić zasilacz,może uszkodził się w co wątpie ponieważ orginalne są dobrej jakości.Myślę że mamy do czynienia z usterką fabryczną o której Asus wie,tak jak w przypadku HP w modelach DV i nie tylko imz2,FDS6690AS,kbc,Bga do 2009 itp.