Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS - laptop sam się wyłączył, niemożliwe ponowne uruchomienie...

BasiaS87 27 Cze 2015 21:13 573 7
  • #1 27 Cze 2015 21:13
    BasiaS87
    Poziom 2  

Hej wszystkim, mam wielką prośbę - pytanie. Po tygodniowej nieobecności w domu, włączyłam laptop po powrocie. Przed wyjazdem z laptopem wszystko było OK. Po ok. 3h użytkowania laptopa, przy podłączonej ładowarce (bateria rozładowywała się) nagle laptop wyłączył się. Wszelkie próby ponownego uruchomienia nic nie dają - komputer, tylko przy podpiętej ładowarce, uruchomił się na chwilę, uruchomił się tryb naprawiania, po czym laptop - w trakcie - znów się wyłączył. I tak kilka razy. Podejrzewałam, że może bateria jest źródłem jakiegoś zwarcia, dlatego wyjęłam baterię - bez baterii, tj. na samym kablu, laptop jednak nie działa wcale. Podobnie z baterią, ale bez ładowarki. Co to może być? :( Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Jestem laikiem, w poniedziałek zaniosę laptopa do serwisu, jednak chciałabym wiedzieć, o co może chodzić...?

0 7
  • #2 27 Cze 2015 21:19
    mati505824
    Poziom 19  

Witam podaj model,czy ostatnimi czasy nie nagrzewał się bardziej i nie pracował głośniej?

0
  • #3 27 Cze 2015 21:34
    BasiaS87
    Poziom 2  

Hej, nie mam jak niestety sprawdzić modelu :( Laptop nie jest oznaczony, a ja naprawdę jestem laikiem. Nie zauważyłam, aby bardziej się nagrzewał, pracował cicho. Nic nie wskazywało, że może dziać się coś złego.

0
  • #4 27 Cze 2015 21:43
    mati505824
    Poziom 19  

O ile da się go włączyć na chwilkę przyciśnij DEL lub F2 wejdziesz w BIOS i powinien się ukazać model,potrzebny jest gdyż trzeba zajrzeć w servis manual.

1
  • #5 27 Cze 2015 21:57
    BasiaS87
    Poziom 2  

Niestety w tej chwili podpięcie kabla nic już nie daje - nie świeci się "lampka" ładowania i nie ma możliwości włączenia komputera choć na chwilę, ale poszukam modelu w dowodzie zakupu.

Dodano po 7 [minuty]:

Jest to ASUS K55-HI5103D+

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam, że w lipcu 2014, tuż po zakupie, laptop był w serwisie gwarancyjnym - również się wtedy nie włączał, naprawiono płytę główną.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Cze 2015 23:16
    tzok
    Moderator Samochody

BasiaS87 napisał:
    Po ok. 3h użytkowania laptopa, przy podłączonej ładowarce (bateria rozładowywała się) nagle laptop wyłączył się.
    Skoro przy podłączonej ładowarce bateria się rozładowywała to wniosek może być jeden - brak ładowania: uszkodzona ładowarka, gniazdo zasilania (częste w Asusach) lub kontroler ładowania na płycie. Po prostu bateria się rozładowała do zera i laptop się wyłączył.

1
  • #7 27 Cze 2015 23:57
    BasiaS87
    Poziom 2  

Niestety nie pamiętam, bo nie zwróciłam na to uwagi, czy przy podpiętym kablu bateria się rozładowywała. Po prostu w momencie, w którym laptop się wyłączył, był podpięty kabel.

0
  • #8 28 Cze 2015 16:21
    mati505824
    Poziom 19  

Skoro Laptop był już w serwisie możliwe że uszkodzone są mosfety w którejś z przetwornic lub może być coś innego jak kolega wyżej napisał gniazdo,kontroler itp.Najlepiej na początek podmienić zasilacz,może uszkodził się w co wątpie ponieważ orginalne są dobrej jakości.Myślę że mamy do czynienia z usterką fabryczną o której Asus wie,tak jak w przypadku HP w modelach DV i nie tylko imz2,FDS6690AS,kbc,Bga do 2009 itp.

1