Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 900 - Seicento 900 -odłączenie dodatkowegoIMO

wujekbaniu 27 Jun 2015 22:50 1110 3
 • #1
  wujekbaniu
  Level 14  
  Witam
  Posiadam Fiata SC 900 z dodatkowym IMO, taka pastylka, którą muszę przyłożyć na kilka sekund do czytnika po czym szybko odpalić.
  Strasznie mnie to drażni, kupiłem auto wczoraj i chciałbym to wyłączyć - jak to zrobić ?
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Oddać do elektryka, żeby to usunął... jakbyś miał trochę pojęcia to byś nie pytał, a pytasz, więc sobie nie poradzisz sam.

  To jest dokładane zabezpieczenie, więc trzeba go "wyciąć" i doprowadzić instalację do stanu oryginalnego.
 • #3
  wujekbaniu
  Level 14  
  Nie oddam do elektryk, bo nie dam komuś, komu nie ufam grzebać w moim samochodzie.
 • #4
  tzok
  Moderator of Cars
  ...a zaufasz komuś ktoś Ci na forum napisze przetnij zielony kabelek i połącz z czarnym? Pomyśl chwilę. Nigdy nie wiesz kto Ci na forum odpisuje, elektryk ma warsztat, ma jakąś opinię którą można zweryfikować, ma zarejestrowaną działalność, płaci ubezpieczenie OC, wystawia fakturę, można złożyć reklamację. Jest jakieś konkretne miejsce gdzie możesz go szukać i ew. dochodzić swoich praw jeśli coś spapra. Wreszcie - sobie ufasz, kiedy robisz coś o czym nie masz pojęcia?

  Usunięcie tego zabezpieczenia jest banalnie proste ale musisz wiedzieć co robisz i nikt zdalnie Ci nie pomoże. To dokładane zabezpieczenie i lokalizacja centralki, wybór oraz miejsce przecięcia obwodu zależy wyłącznie od inwencji zakładającego zabezpieczenie. Sam musisz to rozebrać i zidentyfikować właściwe przewody i elementy systemu idąc od czujnika OneWire. Elektrykowi zajmie to pół godziny, Ty będziesz się męczył cały dzień albo dłużej, rozgrzebiesz pół auta i nie wiadomo ile zwarć przy okazji narobisz.