Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do Zeus,alton 110 i -

28 Cze 2015 11:30 927 19
  • Poziom 6  
    Witam jestem nowy na forum i przepraszam jeśli pisze nie tu gdzie trzeba .

Mam do was pytanie jaki wzmacniacz kupić pod moje kolumny .

Posiadam kolumny ;
    2x TONSIL ZEUS
    2x ALTON 110
    1x STX C-200 N ( centralna )

No i właśnie jaki wzmacniacz kupić aby to w miarę napędzić i aby wszystkie kolumny grały jednocześnie , myślałem o wzmacniaczu Yamaha A 1020 , wydaje się dosyć mocny i ma wyjścia do 6 kolumn .
    Cena maksymalna jaką mogę przeznaczyć na wzmacniacz to 1000 zł .
    Będzie to grało głównie w domu , ale może raz na rok wyniosę na jakąś imprezę .

Proszę o porady.
    POZDRAWIAM
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Chcesz z tego zrobić kino domowe? Czy słuchać muzyki?
  • Poziom 6  
    Chce słuchać muzyki i też ogladać filmy itp. sprzet będzie podłączony pod laptopa , tv oraz ps4
  • Poziom 26  
    Żeby dobrze napędzic te zeusy i altony wydaje mi się ze yamaha będzie za słaba ale do normalnego słuchania może być..
  • Poziom 6  
    Aha no a co zrobić z tym STX-em .
    W tej chwila mam wzmacniacz sony ta-f220 , zeusy ma podłączone pod lewą stronę a pod prawą na górze stx a na dole złączone kable altonów i mam wrażenie że wzmacniacz daje więcej mocy temu STX-owi niż altonom .

Czy jesli ta yamaha ma 6 wejsc na głosniki i wszystko bym podączył bez złączania kabli to grałyby równo?
  • Poziom 26  
    A jaką impedancje ma ten stx? bo reszta ma chyba 8 Ohm
  • Poziom 6  
    Zeusy mają 4 ohm, altony i stx mają 8 ohm
  • Poziom 26  
    Czyli pod lewą stronę masz równolegle masz zeusy czyli przy takim podłączeniu wychodzi 2ohm, stxa 8ohm masz pod prawym a pod B lewy i prawy masz altony 8 Ohm.. Niezła mieszanka chyba cud ze wzmacniacz jeszcze działa
  • Poziom 6  
    Nie do końca tak chyba , pod lewym A- 1 i B- 1 mam zeusy , po prawym B - 2 są altony i stx pod prawym A -1 . Jak to więc podłączyc , ta yamaha ma wyjcia na 6 kolumn . Jesli bym normalnie do tej yamahy podłączył kolumny zeusy do A i altony do B . I myślałem że wtedy STXa bym dał bo C i na wzmacniaczu ustawić A+B+C , tylko nie wiem czy wtedy by grał ten STX w takim połączeniu bo ostatnie wejście było by wolne .
  • Poziom 26  
    A altony masz podłączone szeregowo czy równolegle?
  • Poziom 6  
    Tak jak wyżej pisałem 2 kolumny alton 110 mam złączone razem kable do siebie i wpięte
    pod prawy B razem , pod prawym A jest ten centralny STX c 200n a po całej lewej stronie czyli A/B są zeusy .

Dodano po 3 [minuty]:

Do tych 5 kolumn lepszy będzie więc AMPLIFIER czy AMPLITUNER ( tylko jaki właśnie żeby miał co najmniej 5 x 100 w RMS przy 8 ohm )
  • Poziom 26  
    No rozumiem. Jest jeden problem bo ta yamaha obsługuje głośniki od 6 Ohm a zeusy mają 4ohm...

Dodano po 59 [sekundy]:

Ta yamaha nigdy w życiu nie da tyle mocy

Dodano po 59 [sekundy]:

Trzeba by znaleźć kolosa żeby dał 5x100 wat

Dodano po 1 [minuty]:

Amplifier raczej jest stereo ale na pewno będzie miał większa moc niż amplituner
  • Poziom 6  
    Więc co byś poradził kupić, przychodzi Ci na myśl coś dobrego do 1000 zł ?
  • Poziom 26  
    Musze poszukać :-)

Dodano po 11 [minuty]:

Znalazłem taki sam wzmacniacz jak mam ja pioneer a-80 kolosa z lat 80 ma możliwość regulacji albo 4 Ohm albo 8 Ohm i moc 225 wat przy 4 Ohm i 150 przy 8. Zobacz go sobie na allegro.
  • Poziom 6  
    Jakoś ten wzmacniacz mi się nie podoba , chciałbym klasyczny czarny kolor , ma ktoś jeszcze jakieś pomysły
  • Poziom 6  
    Czyli ta YAMAHA A 1020 odpada ?
    bo na necie jest podana jej moc przy obciążeniu 4 ohm, więc jak to jest, poza tym widziałem na youtube że dużo osób ma zeusy + yamaha .
  • Poziom 26  
    Yamaha pracuje od 6 ohm a zeusy maja 4 ohm więc możesz go uszkodzić.. zresztą w instrukcji pisze że ma 125 wat przy 8 ohm a zasilacz tylko 450 wat więc z tymi 125 trochę ich poniosło..
  • Poziom 6  
    Z tego co widzę ma pobór 580 wat , myślałem o podłączeniu ich szeregowo .
  • Poziom 32  
    W niektórych katalogach nawet współczesnych Yamaha z rozpędu podaje moc nawet przy dwu omach, nieraz wielokrotnie większą niż główny zasilacz... zawsze znajdzie się ktoś naiwny, zwłaszcza kupując amplituner, ale nie tylko.

napisałeś tak
    beno9304 napisał:

Posiadam kolumny ;
    2x TONSIL ZEUS
    2x ALTON 110
    1x STX C-200 N ( centralna )

Proszę o porady.

Przecież jak gra jednocześnie Zeus i tak inna kolumna w brzmieniu jak Alton i jakaś centralna to jest syf przez bardzo duże S. Tu gra tak, a obok śmak.
    Nie pisz, że słuchasz muzyki, tylko szczerze, że lubisz hałas :|
    Uważasz że jak podepniesz w bezpieczny sposób 20 par kolumn to domowym wzmacniaczem stadion nagłośnisz, namnoży mu się cudownie moc, bo do tego w sumie zmierzasz.
    Miała być porada, proszę, kup normalny sprzęt do domu, a na imprezy raz w roku do tych Zeusów tanią końcówkę mocy plus aktywny subwoofer co zagra lepiej bas niżej niż te Zeusy napędzane biednym wzmacniaczem, który musi napędzać kilka kolumn.
    Jak jeden zestaw i coś co ma zagrać w 20m² i czasem w 50m², czy na werandzie domu, kup wzmacniacz pokroju Yamahy as700, jakiegoś uczciwie mocnego dual mono od Denona i efektywne kolumny powyżej 93dB jak marki Paradigm, Klipsch, ale dwie nie 5 czy 7.
  • Poziom 6  
    Nie chodzi mi o to żeby był tylko hałas , uważam że zeusy i altony się uzupełniają , jak wiadomo zeusy mają tubowe głośniki średnio-wysokotonowe , altony kopułkowe i ja nie myśle że jest to żaden syf , nie mam też zamiaru nic zmieniać .

Dodano po 8 [minuty]:

I z tego co wiem to kolumny tonsil zeus i alton 110 to sprzęt do domu .

Dodano po 11 [minuty]:

Z obrazka wynika że do tego wzmacniacza yamaha A 1020 mogę podpiąć zeusy i altony pod B+C i wtedy minimalna impedancja kolumny to 4 ohm , więc chyba zdecyduje się na ten . Wzmacniacz do Zeus,alton 110 i -