Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c 330 - licznik motogodzin

28 Cze 2015 11:43 4707 6
  • Poziom 8  
    Zepsuł mi się licznik, przestał nabijać motogodziny więc kupiłem nowy. Problem polega na tym, że stary był od nowości nie zmieniany i ma oryginalną liczbę mth. Chciałbym jakoś zrobić aby ten nowy naliczał od momentu jak skończył ten stary. Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Niestety nie dasz rady nakręcić.
    Z tego co pamiętam niestety nie jest możliwe rozebranie licznika celem ewentualnego ustawienia ręcznego na bębenku cyfrowym poprzedniego stanu, bo jedyny dostęp to poprzez zaprasowaną chromowaną koronę na szczycie licznika. Można by ewentualnie jakiś silniczek, i nabić MTH, ale wg. mnie mija sie to z celem. Może się tak stać, ze i nowy nie wytrzyma takiej ilości jaką chcesz nabić. Lepiej wyryć gdzieś gwoździem stary stan :) i doliczać do niego to co nowy licznik liczy. Będziesz wtedy miał optymalny odczyt od zmiany do zmiany oleju.
    Pozdrawiam
    M.
  • Poziom 21  
    Kiedyś rozbierałem taki licznik, trochę zachodu z tym jest, ustawiłem ręcznie na bębenku liczbę motogodzin.Licznik do tej pory działa. Możesz próbować, oczywiście istnieje duża szansa ,że uszkodzisz licznik. Możesz próbować też nakręcić odpowiednią ilość motogodzin np. wiertarką.
    Cytat:
    Problem polega na tym, że stary był od nowości nie zmieniany i ma oryginalną liczbę mth.

Ile tych mth nakręciłeś od nowości mnie ciekawi, u mnie oryginalny wytrzymał coś koło 6870 mth. :D A miałem nadzieję ,że się zapętli.
  • Poziom 8  
    licznik nabił 4350 mth
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc, licznik kupiłem nowy a stan poprzedniego zapisałem na ciągniku farbą obok licznika.