Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam telewizora 42-48 cali do 3000 zł

Wojtulo7 28 Cze 2015 12:11 714 10
  • #1 28 Cze 2015 12:11
    Wojtulo7
    Poziom 7  

Witam,
    jak w temacie, poszukuję telewizora do 3000 zł. Wydaje mi się, że bardziej mi będzie odpowiadał większy telewizor, czyli 48 cali. Nie mam jeszcze żadnego modelu na oku, bo dopiero zaczynam poszukiwania.
    Odpowiedziałem na pytania i mam nadzieję na szybką odpowiedź. :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20 m²
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, czasem pod delikatnym kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? jak się siedzi przed telewizorem to z lewej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/KDL-40EX500/list
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-Fi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemny cyfrowy + satelitarny
    10 .Jakie urządzenia? dekoder Cyfrowy Polsat, DVD, Xbox 360
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, raz na kilka dni
    16. Preferencje co do marki? Sony (podobno ma najlepszą jakość obrazu, ale mogę się mylić)
    17. Preferencje co do wielkości? raczej 48
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez 3D

• Pomocny post
    #2 28 Cze 2015 14:12
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Sport i konsola - Sony będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Proponuję spojrzeć na serię W8, np W805B. Bardzo dobra jakość obrazu, dobry kontrast, dobre odwzorowanie ruchu w sporcie, niski input lag. Odległość duża, więc spokojnie sięgaj po 50 cali zwłaszcza, że budżet na to pozwala ;)

Polecam sprawdzenie fachowego testu wspomnianego TV: http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

• #3 28 Cze 2015 15:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Najlepiej sprawi się Philips 48PFS8209 z poczwórnym ambilightem i z Androidem.
    Przy zakupie masz kalibrację gratis.
    To jedyny model z nowych który wspiera flasha.

• #4 28 Cze 2015 18:00
    Wojtulo7
    Poziom 7  

Ten Sony ma wszystko czego potrzebuję, a nawet więcej ;)
    Patrzyłem na serię W7 i zastanawiam się czy różni się ona od W8 czymś oprócz 3D.

• #5 28 Cze 2015 18:13
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Najlepiej sprawi się Philips 48PFS8209 z poczwórnym ambilightem i z Androidem.
    Przy zakupie masz kalibrację gratis.
    To jedyny model z nowych który wspiera flasha.

Po pierwsze nie jest to nowy model, tylko biały wariant PFS8109.

Po drugie Philips nie zapewnia obsługi flasha, co potwierdza sam producent: http://hdtvpolska.com/topic/35318-philips-z-android-a-obsuga-flash/

Wojtulo7 napisał:
    Ten Sony ma wszystko czego potrzebuję, a nawet więcej ;)
    Patrzyłem na serię W7 i zastanawiam się czy różni się ona od W8 czymś oprócz 3D.

Poza 3D nie ma jakiś dużych różnic, jednak jeśli mowa o rozmiarze 50 cali to nie ma też zbytnio różnicy w cenie. Brałbym więc W8 ;)

• #6 28 Cze 2015 22:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Po pierwsze model jest zdecydowanie młodszy , po drugie wspiera flasha o czym przekona się każdy kto się zgłosi po up date. Po trzecie stoi na Uranii i każdy nawet średnio inteligentny zobaczy że działają programy flasha na nim.

• #7 29 Cze 2015 01:01
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Po pierwsze model jest zdecydowanie młodszy , po drugie wspiera flasha o czym przekona się każdy kto się zgłosi po up date. Po trzecie stoi na Uranii i każdy nawet średnio inteligentny zobaczy że działają programy flasha na nim.

"Na Uranii" ? tam mieści się nowa siedziba Philipsa? widzę, że wiesz więcej niż sam producent, według którego takiej możliwości nie ma, czego dowód przedstawiłem powyżej. Może ujawnisz wreszcie nazwę tej aktualizacji, lub cokolwiek na ten temat? Bo póki co, nic poza pustymi słowami w tej kwestii nie przedstawiłeś.

• #8 29 Cze 2015 01:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie podniecaj się. Nie wprowadzaj innych celowo w błąd.
    Napisałem , że każdy to ma chęć może to zobaczyć na własne oczy a nie pisać głupoty jak TY. Nie napisałem, że to siedziba Philipsa więc zachowaj durnoty dla siebie i najbliższych.
    Nie mam zamiaru się przed Tobą spowiadać . Idź do kościoła jak masz takie potrzeby.
    KAŻDY kto otrzymać aktualizację do Philipsa Androida otrzymuje ją za darmo - nie ważnie gdzie kupił telewizor.
    A ty dalej wypisuj swoje durnoty.
    Dla Ciebie aktualizacji nie będzie !

• #9 29 Cze 2015 17:55
    Mariano11
    Poziom 26  

Poważnie się znowu zrobiło, ale dla mnie też Philips z Androidem będzie najlepszym rozwiązaniem. Taki telewizor to juz poważna inwestycja.

• #10 30 Cze 2015 15:59
    Wojtulo7
    Poziom 7  

Zdecydowałem się jednak na Sony 50 z serii W7, jak na razie sprawuje się bardzo dobrze.
    Dzięki wszystkim za pomoc :)

• #11 30 Cze 2015 19:51
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Jednak W7. Też bardzo dobry wybór ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo