Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konsultacje w spawie słuchawek do komputera i telefonu ??

Kraniec_Internetów 28 Cze 2015 12:57 753 3
  • #1 28 Cze 2015 12:57
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Witam.
    Potrzebuje słuchawek do słuchania muzyki z telefonu (najlepiej z mikrofonem) oraz słuchawek do komputera (koniecznie z mikrofonem).
    Do wydania mam maksymalnie 300 PLN. Myślałem nad takimi zestawami:

1. Do komputera no-name za 30 PLN a do telefonu douszne ( również no-name)
    2. Do komputera no-name za 30 PLN a do telefonu słuchawki stereo bluetooth z mikrofonem za 300 PLN
    3. Do telefonu słuchawki stereo bluetooth za 300 PLN a do komputera adapter BT za 30 PLN.

Średnio się na tym znam, więc nie wiem co będzie najlepsze.

Słuchawki do komputera służyły będą do gier (mikrofon konieczny) a do telefonu głównie muzyka.
    Co wybrać?

-1 3
  • #2 28 Cze 2015 21:11
    Xaluke
    Poziom 7  

Osobiście posiadam słuchawki do telefonu Brainwavz Delta oraz słuchawki do gier HD681 EVO. Jeżeli gram ponad 6 h zamieniam słuchawki nauszne na dokanałowe bo mimo wszystko po takim czasie uszy już powoli doskwierają. Co prawda HD681 EVO nie mają mikrofonu jednak zakupiłem mikrofon ZALMAN ZM-MIC1 który jest bardzo dobrym mikrofonem pomimo, że trzymam go około 50 cm od ust. Za taki zestaw dasz około 200 zł

0
  • #3 29 Cze 2015 20:38
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Zdecydowałem się na zakup słuchawek do komputera. Zamówiłem "A4 Tech Bloody G501".
    Teraz pytanie:
    Słuchawki te mają złącze USB. W ich specyfikacji przeczytamy, że oprócz różnych dziwnych trybów mają też zwykły 2.0.
    Jak to wtedy właściwie jest podłączone? Data+ do jednego kanały, Data- do drugiego, a GND wspólny? Wpadłem na pomysł podłączenia ich do telefonu. Czy gdy zakupie taką przejściówkę:
    Konsultacje w spawie słuchawek do komputera i telefonu ??
    Mogę podłączyć je jackiem do urządzenia?
    Wiem, że USB to sygnał cyfrowy, a jack analogowy, ale jeżeli działa to tak jak napisałem wyżej, to czy będzie to działać?

0
  • #4 25 Lip 2015 19:32
    mp107
    Poziom 12  

W ten sposób to raczej na pewno nie zadziała.
    Byc może dałoby się znaleźć jakieś programy na Androida dodające obsługę takich słuchawek przez gniazdo USB telefonu (jeśli telefon obsługuje USB OTG), ale nie poprzez minijack.

0