Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2.0 16V '95 - klimatyzacja

29 Maj 2005 18:34 2983 16
  • Poziom 16  
    Witam
    Od niedawna jestem posiadaczem forda mondeo. Do niedawna nie miałem okazji testowania w nim klimatyzacji a jak to ostatnio zrobiłem to okazało się że nie działa. To znaczy po włączeniu dioda normalnie się pali ale powietrze jest takie sobie. Chciałbym w nim zmienić filtr od klimatyzacji ale nie bardzo wiem gdzie się znajduje. Jak wymiana filtru nie pomoże to co można jeszcze sprawdzić? Jak się sprawdza czy jest czynnik?
    POZDRAWIAM
  • Poziom 30  
    Sam tego nie zrobisz to po pierwsze a po drugie jak cie stac na taki samochod i utrzymanie to i stac mysle cie na przeglad tej klimatyzacji. Proponuje udac sie do serwisu zajmujacego sie klimatyzacvjami i tam ci sprawdza instalacje czy jest szczelna, uzupelnia czynnik chlodzacy i wymienia ci olej w sprezarce. Tylko teraz nie wiadomo jak dlugo ta klimatyzacja nie dziala bo dlugo nie uzywana lubi sie niestety zepsuc a jesli ci padla sprezarka to masz niezly wydatek. Jak kupowales auto trzeba bylo sprawdzic czy dziala.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    A odzywa sie sprzegło elektoromagnetyczne jak właczasz klime???:)
  • Poziom 16  
    Za to auto dalem tak malo ze trudno jeszcze wymagac zeby klimatyzacja dzialala. A jak moge sprawdzic sam czy jest czynnik i czy dziala sprezarka? A z tym serwisem to juz bedzie ostatecznosc. Sorki ze nie uzywam polskich znakow ale jakiegos takiego kompa dopadlem ze jak wciskam alt i jaka litere to mi sie jakies dziwy pokazuja.
  • Poziom 30  
    Sam i tak nie sprawdzisz klimy bo do tego troche sprzetu jest potrzebne. Tak ze jak malo dales za samochod i nie nalezy od niego wymagac zeby wszystko dzialalo to nie masz czym sie przejmowac otwierasz okno i tez wieje.
    Tylko zaklad zajmujacy sie klimatyzacjami ci pomoze.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Skoro nawet nie jestes pewien czy klima sie zalacza to lepiej pojedz do serwisu tak jak radza koledzy. 100% ze musisz uzupelnic czynnik chlodzacy, wiec i tak zaplacisz. A przy okazji uzupelniania sprawdza Ci uklad gratis.

Sam mozesz wymienic sobie filtr kabinowy. W mondeo trzeba go wymieniac co jakies 10tys km.

Dodano po 2 [minuty]:

Napisales jeszcze, ze dopiero teraz miales okazje do uzycia klimy. Jak napisal kolega Slawek J klima nie uzywana lubi sie psuc. Zaleca sie uzywac klimy jak najczesciej, nawet w zimie dla jej prawidlowej eksploatacji. Tzn. czestsze przeglady ukladu i czetsze dobijanie klimy -> wiecej kasy itd. Prawda jest taka, ze klima dla zwyklego kierowcy to jest tylko nastepny bajerek w aucie i przy pierwszej koniecznosci wizyty w serwisie (jest to najczesciej nastepny rok po kupieniu auta) wiekszosc osob daje sobie z tym spokoj i na tym sie konczy ich przygoda z "chlodnym latem".
  • Poziom 16  
    a jak wymienia się ten filtr i gdzie on jest? Trudno się go wymienia?
  • Poziom 25  
    Przed przednia szyba (na zewnatrz) jest kratka podzielona na dwie czesci. Zdejmujesz ta od strony pasazera (nie trzeba odkrecac wycieraczek). Na kratce sa chyba 3 srobki, ale te na drugiej kratce tez trzeba odkrecic i pod maska tez kratke trzymaja 3 srobki. Jak ja zdejmiesz bedziesz widzial filtr. Gorna oslonke zdejmiesz po odpieciu dwoch zatrzaskow po bokach. Nie chce sklamac, ale cena filtra chyba kolo 50zeta. Ale nie zaluj kasy jak sie zapcha to nie da sie jezdzic.

Pozdro.
  • Poziom 16  
    Dzięki. Poszukam go jak będe miał chwile czasu.
  • Poziom 11  
    sprawdz ciśnienie w układzie ,na przewodach klimy są dwa zaworki zaślepione plastykową nakrętką ,odkręc ją ,jest w środku tz.przewodie zaworek naciskając nań sprawdzisz czy jest gaz w instalacji, jak będzie syczał intensywnie ,to jest ,jak słabo ,tojest za mało .sprężarka nie będzie pracowac gdy będzie niskie ciśnienie.sprawdz instalację czy jest po włączeniu prąd na sprzęgle .pozdrawiam.koszt napełnienia klimy ok.150 zł.
  • Poziom 25  
    awrukaj1 fakt. Z jednej strony masz racje, ale jak bys nie mial wczesniej stycznosci z klima to jak bys rozpoznal po syczeniu czy czynnika chlodzacego jest wystarczajaco? Klima to nie robota dla amatora. Po za tym odradzam takich zabaw poniewaz mozna sobia napsikac do oczu lub nawdychac sie owego czynnika.
  • Poziom 16  
    To rozumiem sprawdza się tak samo jak powietrze w kole? Zobacze to jutro i napisze co odkryłem.
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy po przełączeniu nawiewu na szybę przednią włącza się wentylator chłodnicy i podnoszą się obroty.
    Jak tak to najprawdopodobniej masz problem ze sprzęgłem - ustaw szczelinę na 0.5mm.
  • Poziom 16  
    w zime jak się bawiłem klimą, to po jej włączeniu obroty spadały na ułamek sekundy a potem wzrastały. W tej chwili po włączzeniu nic się nie dzieje obrotami. Sprawdzałwmm czy jest czynnik. Faktycznie ma małe ciśnienie, ale coś tammm syczy. co to znaczy, że mam szczeline ustawić n a0,5mm?
  • Poziom 25  
    Nie ustawiaj żadnej szczeliny tylko naładuj w serwisie klimatyzację!
  • Poziom 16  
    Przyczyną usterki okazał się wyciek czynnika chłodzącego w tzw. chłodniczce. Dziękuje wszystkim za pomoc. Temat uważam za zamknięty.