Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Samsung GT-S5610] Jak zaimportować wiadomości

yodacki 28 Cze 2015 17:22 1953 7
  • #1 28 Cze 2015 17:22
    yodacki
    Poziom 10  

Witam, kolega przyniósł mi dwa telefony z prośbą o migrację danych. Chodzi o przeniesienie kontaktów i wiadomości z Sony Ericsson Elm na Samsung GT-S5610.
    Przy pomocy MyPhoneExplorer wyeksportowałem kontakty oraz wiadomości z SE Elm-a.
    Niestety w/w program nie obsługuje Samsunga więc kontakty zaimportowałem poprzez KIES 2.6.
    Tu pojawił się problem ponieważ KIES nie ma w ogóle pozycji importowania lub eksportowania wiadomości. Mam plik z rozszerzeniem "sms" wyeksportowany z Elm-a przez MyPhoneExplorer, ale nie wiem jak go zaimportować do Samsunga GT-S5610.
    Jeśli wiecie jak lub czym to zrobić bardzo proszę i info.

Pozdrawiam

0 7
  • #2 28 Cze 2015 18:23
    SkyyX
    Poziom 18  

Po co importować wiadomości? Nie zapisują się na karcie SIM?

0
  • #3 28 Cze 2015 18:28
    yodacki
    Poziom 10  

Nie wnikam po co. Być może ma tam jakieś ważne informacje. Po prostu kolega mnie poprosił i próbuje mu pomóc.
    W telefonie (SE Elm) jest wybrana opcja zapisu wiadomości w telefonie.

0
  • #4 28 Cze 2015 18:32
    sosarek

Poziom 43  

Nie łatwiej było kontaktu przesłać za pomocą BT jako wizytówki między telefonami?
    Sms-ów nie zaimportujesz w Samsungu, chyba że były zapisane na karcie sim.

0
  • #5 28 Cze 2015 18:33
    SkyyX
    Poziom 18  

To je wszystkie na kartę SIM zrzuć i po problemie.

0
  • #6 28 Cze 2015 18:50
    yodacki
    Poziom 10  

Kontakty zaimportowałem bez problemu. MyPhoneExplorer wyeksportował je jako plik vcf, a KIES bez najmniejszego problemu je zaimportował.
    Próbowałem je zapisać na karcie SIM, ale telefon ma opcje zapisu wiadomości na karcie pamięci. Oczywiście włożyłem microsd, zapisałem wszystkie wiadomości (prawie 900). Następnie przełożyłem microsd do Samsunga i.... nic. Samsung nie widzi tych wiadomości. Kartę widzi, wiadomości zapisanych nie. Karta ma pojemność 1 GB i jest sformatowana jako FAT.

0
  • #7 28 Cze 2015 18:53
    SkyyX
    Poziom 18  

Ponieważ Samsung korzysta z plików wiadomości zapisanych na karcie SIM. Więc spróbuj na innym telefonie czy wykrywa te wiadomości na SD i przekopiuj je na SIM. Chyba że się nie zmieszczą
    zmieszczą wtedy nici.

0
  • #8 28 Cze 2015 18:59
    yodacki
    Poziom 10  

OK, spróbuje. Dzięki.

1