Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak usunąć pragram Istartsurf ?

Lors12 28 Cze 2015 19:24 981 3
  • #1 28 Cze 2015 19:24
    Lors12
    Poziom 2  

Witam.

Od jakiegoś czasu mam pewien problem z moim komputerem. Otóż przez przypadek przy pobieraniu ściągnęło mi się złośliwie oprogramowanie (tak wiem, że powinienem ściągać z zaufanych źródeł i bezpośrednio od twórców programu, ale przez nieuwagę moich domowników zainstalowało mi się złośliwe oprogramowanie).

Chodzi mi o istartsurf - dosyć popularny złośliwy program. Resetowałem ustawienia przeglądarki, odinstalowywałem te programy, które instalują się u mnie na komputerze bez mojej wiedzy, próbowałem z CCleanerem, AdwCleanerem oraz skanowałem komputer - nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu, bo po jakimś czasie, także bez mojej wiedzy instaluje się to na nowo. Włącza mi się przeglądarka już ze stroną startową ustawioną na istartsurf, a w tle instalują mi się programy typu Crossbrowse, AnyProtect czy Games Desktop. Po usunięciu ich i zresetowaniu ustawień przeglądarki jest okej, ale tylko na kilka godzin, gdyż po tym czasie instalują się znowu.

Moje pytanie jest takie: Czy wie ktoś jak z tym sobie poradzić? Prosiłbym o wskazówki dotyczące programów, które sobie z tym poradzą. Antywirus nie pomaga, Adwcleaner także nie. Da się coś z tym zrobić, żeby to nie wracało? Może to być rootkit?

0 3
  • #2 28 Cze 2015 20:54
    Dra98
    Poziom 41  

Proponuję użyć Malwarebytes Anti-Malware później AdwCleaner.

Lors12 napisał:
    Da się coś z tym zrobić, żeby to nie wracało?

Uważać co się instaluje, czytać które opcje są zaznaczone podczas instalacji programu. Programy najlepiej pobierać ze strony producenta.

0
  • #3 29 Cze 2015 19:53
    Lors12
    Poziom 2  

UP: Tak jak już napisałem - nie ja instalowałem ten program, to przez nieuwagę moich domowników.

Spróbowałem Avasta, który wykrył mi rootkita i chyba go usunął, chociaż wiem, że rootkity są zdolne do wpływania na antywirusy. Od wczoraj się nic niepokojącego nie pokazało, więc jestem dobrej myśli. Jeśli jednak nadal siedzi gdzieś to dziadostwo, to spróbuję twojego sposobu.

0