Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX S300 i BDP140 kłopoty z dzwiękiem z odtwarzanych płyt dvd

mauz1022 28 Cze 2015 23:21 663 3
  • #1 28 Cze 2015 23:21
    mauz1022
    Poziom 2  

Witam,

Posiadam ampli vsx s300 Pioneer wraz z Bluray BDP 140 również Pioneer. Wszystko spięte razem wydaje mi się, że tak jak to powinno być (kablem hdmi dobrej jakości)
    Mam ciekawą sytuację:
    Podczas odtwarzania filmów bluray poprzez podpiety ampli jest wszystko ok wizja i dzwięk, a podczas odtwarzania filmów dvd z tego samego sprzętu jest problem z dzwiękiem (jest tylko bardzo cicho i niezrozumiale w tle, tak jakby nie szła cała ścieżka). Sprawdzałem na kilku płytach dvd (nowych)
    Gdy podłączam BDP 140 z płytą dvd bezpośrednio do TV to wszystko chodzi własciwie (dzwięk), ale wiadomo że wolę przez ampli, dla efektów dzwiękowych:)
    Czy możecie mi pomóc/ poradzić o co chodzi?
    Czy to jakieś nieznane mi ustawienie w ampli blokuje dzwięk podczas odtwarzania płyt dvd? Sądziłem, że jest tu jakiś automat wykrywający rodzaj płyty/dzwięku.
    A może jakiś specjalny kabel hdmi powinien być zastosowany?
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję

Maciek

0 3
  • #2 28 Cze 2015 23:52
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jaka jest sytuacja przy podłączeniu odtwarzacza bd (z filmem dvd) z amplitunerem za pomocą światłowodu? Jeżeli jest jakikolwiek dźwięk to znaczy że amplituner wykrył rodzaj ścieżki dźwiękowej. Filmy na płytach dźwięk mają zakodowany w jakim formacie?

0
  • Pomocny post
    #3 29 Cze 2015 03:30
    Polon_us
    Poziom 40  

Sugerowałbym sprawdzenie w BDP-140 menu "HDMI" -> "HDMI Audio Out" -> powinno być ustawione na "Bitstream".

1
  • #4 29 Cze 2015 19:58
    mauz1022
    Poziom 2  

Super! Dzięki za pomoc. Już wszystko działa. bitstream nie był w pozycji "on"

M.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo