Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Energetyka czy elektrotechnika ? Który kierunek będzie odpowiedni

28 Jun 2015 23:51 912 6
  • Level 12  
    Cześć wszystkim :)
    Który kierunek będzie odpowiedniejszy dla mnie, jeżeli w przyszłości chce robić rożnego rodzaju instalacje elektryczne tj. podłączanie z sieci energetycznej prądu dla domów, bloków mieszkalnych, zakładów przemysłowych itd.
    Liczę na pracę fizyczną (nie w biurze projektowym) i za granicą Niemcy/Norwegia. Zdaję sobie sprawę, że będę musiał porobić wiele kursów i uprawnień, ale na studiach na pewno powinien się nauczyć jak prowadzić takie instalacje, jak je odpowiedni zabezpieczać, jakie elementy dobierać. Który kierunek będzie pod tym względem lepszy ? Czy może po obu da radę ?
    Pytanie z innej beczki, który kierunek jest łatwiejszy ?

Studia na PWr
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • User removed account  
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    Ja jestem po technikum elektronicznym, zdałem egzamin zawodowy. Bez studiów nie mam wystarczającej wiedzy, a i mało kto chce zatrudniać, bez wykształcenia wyższego w jakieś dziedzinie elektryki. No i bez studiów nie mogę przecież niczego zrobić legalnie, żadnych podłaczeń itp
  • Level 12  
    ref...............................
  • Level 12  
    Ani elektrotechnika ani energetyka proste nie są, ale na twoim miejscu wybrałbym elektrotechnikę. Sprawdź jakie specjalizacje/bloki specjalizacji są dostępne na tych kierunkach, skoro jesteś tak konkretnie ukierunkowany i wtedy podejmiesz wybór.
  • Level 12  
    Takie są specjalizacje
    Elektroenergetyka
    Elektrotechnika przemysłowa

Co o nich myślicie ?
  • Level 12  
    Jeżeli chcesz iść w takim kierunku jak pisałeś to IMO elektroenergetyka. Jednak pewnie specjalizacje wybierane są na ostatnich semestrach, więc zdążysz się na studiach przekonać o co w nich chodzi. Możesz spróbować złapać kontakt z kimś z tej specjalizacji i popytać go, czy to na samej uczelni czy poprzez portale społecznościowe.