Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 26 2I - Niestabilne grzanie C.W.U

29 Cze 2015 09:45 1929 4
 • Poziom 9  
  Witam
  Mam od 4 miesięcy piec Immergas Victrix 26 2I moje pytanie dotyczy grzania C.W.U. Moj piec jak grzeje wodę to najpierw leci zimna (to normalne), potem gorąca przez 20-30 sek. (piec grzeje na maksa bo świeci najwyższy poziom poboru gazu a temp. na wyświetlaczu pokazuje 50-55 stopni, ustawiona mam temp. na 41 st.) Po tym czasie leci już normalna taka jak zadana. Dzieje się tak po każdym zakręceniu kranu ( oczywiście bez tej zimnej). Występuje również różnica w temperaturze zadanej a wskazywanej. Ustawiona 41 a wyświetlana 50 w czasie grzania. Biorąc prysznic trzeba uważać by się nie poparzyć.
  Zauważyłem również falowanie ciśnienia wody ciepłej. Zimna leci normalnie.
  Uprzednio miałem zwykłe podgrzewacze wody typu Junkers i nie było takiego zjawiska. Woda była grzana stopniowo od zimnej do ciepłej takiej jaka została ustawiona.
  Proszę o radę, czy to normalne, czy może coś szwankuje.
  pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 34  
  Temperatura pokazywana na wyświetlaczu podczas grzania cwu to temperatura obiegu pierwotnego kotła a nie wody ciepłej w kranie.
  Zawołaj autoryzowanego serwisanta w celu kontroli skoro twierdzisz że kocioł nie działa prawidłowo. Twoja ingerencja w podzespoły kotła może zakończyć się utratą gwarancji.
 • Poziom 9  
  Nie chcę sam naprawiać pieca. Chciałbym wiedzieć czy takie działanie jest normalne czy wadliwe i ewentualnie co jest nie tak.
  Jak zawołam serwisanta to może mi powiedzieć,że "ten model tak ma" bo akurat ma "ważniejsze" zlecenia i nie mogę mu zarzucić lenistwa czy olewactwa i wybrać innego.
 • Poziom 34  
  Jeżeli chodzi o wartości temperatur podczas grzania cwu to wszystko jest w normie. Zobacz jak zbudowany jest Twój kocioł i zrozumiesz dla czego.
  Jeżeli chodzi o falowanie przepływu cwu to jest to nie normalne.
 • Poziom 9  
  Problem uważam za rozwiązany. po prostu tak ma być i już.