Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 26 2I - Niestabilne grzanie C.W.U

salvius 29 Cze 2015 09:45 1260 4
  • #1 29 Cze 2015 09:45
    salvius
    Poziom 9  

Witam
    Mam od 4 miesięcy piec Immergas Victrix 26 2I moje pytanie dotyczy grzania C.W.U. Moj piec jak grzeje wodę to najpierw leci zimna (to normalne), potem gorąca przez 20-30 sek. (piec grzeje na maksa bo świeci najwyższy poziom poboru gazu a temp. na wyświetlaczu pokazuje 50-55 stopni, ustawiona mam temp. na 41 st.) Po tym czasie leci już normalna taka jak zadana. Dzieje się tak po każdym zakręceniu kranu ( oczywiście bez tej zimnej). Występuje również różnica w temperaturze zadanej a wskazywanej. Ustawiona 41 a wyświetlana 50 w czasie grzania. Biorąc prysznic trzeba uważać by się nie poparzyć.
    Zauważyłem również falowanie ciśnienia wody ciepłej. Zimna leci normalnie.
    Uprzednio miałem zwykłe podgrzewacze wody typu Junkers i nie było takiego zjawiska. Woda była grzana stopniowo od zimnej do ciepłej takiej jaka została ustawiona.
    Proszę o radę, czy to normalne, czy może coś szwankuje.
    pozdrawiam

0 4
  • #2 01 Lip 2015 00:20
    Magister_123
    Poziom 33  

Temperatura pokazywana na wyświetlaczu podczas grzania cwu to temperatura obiegu pierwotnego kotła a nie wody ciepłej w kranie.
    Zawołaj autoryzowanego serwisanta w celu kontroli skoro twierdzisz że kocioł nie działa prawidłowo. Twoja ingerencja w podzespoły kotła może zakończyć się utratą gwarancji.

0
  • #3 01 Lip 2015 08:24
    salvius
    Poziom 9  

Nie chcę sam naprawiać pieca. Chciałbym wiedzieć czy takie działanie jest normalne czy wadliwe i ewentualnie co jest nie tak.
    Jak zawołam serwisanta to może mi powiedzieć,że "ten model tak ma" bo akurat ma "ważniejsze" zlecenia i nie mogę mu zarzucić lenistwa czy olewactwa i wybrać innego.

0
  • #4 01 Lip 2015 21:21
    Magister_123
    Poziom 33  

Jeżeli chodzi o wartości temperatur podczas grzania cwu to wszystko jest w normie. Zobacz jak zbudowany jest Twój kocioł i zrozumiesz dla czego.
    Jeżeli chodzi o falowanie przepływu cwu to jest to nie normalne.

1
  • #5 10 Sie 2015 09:49
    salvius
    Poziom 9  

Problem uważam za rozwiązany. po prostu tak ma być i już.

0