Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk na 11kg LPG nie działa - odpala ale po puszczeniu pokrętła gaśnie

29 Cze 2015 10:54 2949 2
 • Poziom 12  
  Witam. Posiadam dwa piecyki na butle 11kg propan-butan firmy DeLonghi. Oba piecyki mają ten sam problem. Odpalają normalnie i na instrukcji jest napisane aby przytrzymać 10s. Pewnie po to, że jest jakiś termostat i musi się nagrzać aby można było puścić pokrętło i przełączyć dalej aby się samo paliło bez trzymania. Niestety w obu pali się tylko świeczka i można sobie trzymać do śmierci, a jak się puszcza pokrętło to płomień gaśnie. Gaz w butli jest i pokazuje na manometrze 6 bar. Poza tym świeczka się pali więc raczej coś z piecykami. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
 • Osprzęt kablowy
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Termopara - albo końcówka poza płomieniem, albo uszkodzona. Inna ewentualnosć - za zimny płomień (świecący) - przyczyna w rozregulowanym doprowadzeniu powietrza do świeczki albo w paprochach które utrudniają dopływ powietrza.
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 12  
  Dzięki za odpowiedź. Zacznę od starannego wyczyszczenia wszystkich elementów i zobaczę czy coś to da. W kuchence w domu co miesiąc albo dwa mi się zapychają dysze i nie chce zapalać więc może będzie to spowodowane zanieczyszczeniem.