Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk na 11kg LPG nie działa - odpala ale po puszczeniu pokrętła gaśnie

29 Jun 2015 10:54 4770 2
  • Level 12  
    Witam. Posiadam dwa piecyki na butle 11kg propan-butan firmy DeLonghi. Oba piecyki mają ten sam problem. Odpalają normalnie i na instrukcji jest napisane aby przytrzymać 10s. Pewnie po to, że jest jakiś termostat i musi się nagrzać aby można było puścić pokrętło i przełączyć dalej aby się samo paliło bez trzymania. Niestety w obu pali się tylko świeczka i można sobie trzymać do śmierci, a jak się puszcza pokrętło to płomień gaśnie. Gaz w butli jest i pokazuje na manometrze 6 bar. Poza tym świeczka się pali więc raczej coś z piecykami. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
  • Tube devices specialist
    Termopara - albo końcówka poza płomieniem, albo uszkodzona. Inna ewentualnosć - za zimny płomień (świecący) - przyczyna w rozregulowanym doprowadzeniu powietrza do świeczki albo w paprochach które utrudniają dopływ powietrza.
  • Level 12  
    Dzięki za odpowiedź. Zacznę od starannego wyczyszczenia wszystkich elementów i zobaczę czy coś to da. W kuchence w domu co miesiąc albo dwa mi się zapychają dysze i nie chce zapalać więc może będzie to spowodowane zanieczyszczeniem.