Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Backup Plus - uszkodzenie dysku/brak partycji

29 Cze 2015 13:40 681 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam problem z dyskiem przenośnym Seagate Backup Plus (stbu1000200).
    Pewnego dnia odłączyłem dysk od laptopa (najpierw wysunąłem go w Windowsie), a potem podłączyłem do komputera stacjonarnego i dysk już się nie pokazał w eksploratorze Windows.

Słychać, że talerz w dysku pracuje. Windows nawet wykrywa, że dysk ma 1 TB (screen). Gdyby były potrzebne dźwięki jakie dysk wydaje, to mogę spróbować je nagrać. Jednak wydaje mi się, że jest ok. Załączam screana z CrystalDiskInfo i HDTune.

Na dysku są niestety dane, które chcę odzyskać. Są to głównie bezcenne nagrania z gopro. :/

Nie uśmiecha mi się iść do laboratorium i płacić ==1800,- za odzysk. Słyszałem też, że Seagate prowadzi darmowy odzysk danych, ale chyba tylko wtedy kiedy jest uszkodzony firmware.

Próbowałem jeszcze coś odzyskać za pomocą programu Ontrack Easy Recovery, ale... (screen)

Dysk ma taką budowę, że można odłączyć od niego adapter SATA-USB. Nie udało mi się podłączyć kabla SATA do dysku, ponieważ otwór obudowy dysku jest zbyt wąski, ale do samego adaptera podłączyłem inny dysk twardy i komputer wszystko wykrywał. Więc nie jest to wina adaptera.

Bardzo proszę o pomoc.

Seagate Backup Plus - uszkodzenie dysku/brak partycji Seagate Backup Plus - uszkodzenie dysku/brak partycji Seagate Backup Plus - uszkodzenie dysku/brak partycji Seagate Backup Plus - uszkodzenie dysku/brak partycji
  • Red. Komputery FAQ
    1 Sektor niestabilny jeszcze tragedii nie robi, dysk nie miał przepracowanych wielu godzin. Prawdopodobnie odzyskasz dane programem DMDE, dysk do magazynowania danych można raczej używać.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za chęć pomocy. :)

Program DMDE wywala taki błąd po wybraniu dysku. Co robić?

Seagate Backup Plus - uszkodzenie dysku/brak partycji
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Najbezpieczniej zrobić kopię posektorową danych i z niej odzyskiwać. Widać też, że dysk może mieć problemy z mechaniką/głowicami/stabilnym zasilaniem. Na upartego można dać w DMDE ignoruj, ale nie zaleca się odzyskiwania danych z dyskiem posiadającym problemy z prawidłowym działaniem.