Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot/407/1.6hdi - nie odpala brak ciśnienia na pompie WC

29 Cze 2015 15:51 3291 18
  • Poziom 14  
    Cześć koledzy co może być przyczyną braku ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Jest to silnik bez pompy wstępnej. Paliwo w układzie jest. Czy zawór na pompie WC może blokować całkowicie przepływ.

Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    sorki już poprawiłem chodziło mi o 407.

Nie znam zasady działa pompy WC ale z tego co wiem musi robić ciśnienie na listwie. Jak kręce pompą to tak jak by wszystko dawała na powrót.
  • Poziom 30  
    Moze napisz co wiecej jak to sie stalo ze przestal palic ?
    Zmieniany byl filtr , wtrysk itp ?
    Jak kolega pisze powyzej nie majac wiedzy i sprzetu proba naprawy moze kosztowac cie kilka razy drozej bo latwo cos uszkodzic .
  • Poziom 14  
    Po prostu zgasł podczas jazdy na kompie jedyny parametr który mi się nie zgadza to właśnie brak ciśnienia podczas kręcenia cały czy 0 bar. Błędów nie zarejestrował.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy w ogóle zdarza się, ze pompa WC pada.
  • Poziom 30  
    Przy duzym przebiegu bardzo prawdopodobne ale zazwyczaj jakies slabe cisnienie pokazuje jak masz 0 to moze byc tez problem z czujnikiem cisnienia, wiazka lub kostka do tego czujnika lub po prostu uzywasz jakis uniwersalny sprzet i klamie pokazujac bledne dane.
    Pompe zostaw narazie w spokoju trzeba podlaczyc PP2000 lub Lexie.
  • Poziom 14  
    Ja posiadam wow. Zawsze sprawdzam te ciśnienie w peugeotach i jest ok w renault tak samo zawsze pokazuje. A w tym nie. Tylko 0 czujnik podmieniłem. I dalej nic. Jak pokręcę rozruchem i popuszczę przewód na wtrysku to ani kropla. Hmm. Zamówiłem pompę na allegro za 56 z wysyłka jutro włożę zobaczę co będzie.

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam jeszcze jedno. W na 2.0hdi procedura jest taka, ze pompa wstępnego musi wytworzyć 5 bar inaczej zawór regulacyjny na pompie sie nie otworzy i nie zrobi wysokiego ciśnienia. Jak dobrze pamiętam. Ale w tym 1.6 hdi nie ma pompy wstępnego co mnie dziwi niezmiernie.
  • Poziom 30  
    Pompa za 56zl z wysylka ? Chyba pozadny filtr jest drozszy! ;-)
  • Poziom 14  
    No właśnie wiec sie nie zastanawiałem tylko zamówiłem. Razem za zaworem. Caly zestaw.
  • Poziom 30  
    Chodzilo mi o to ze pompa jest w cenie zlomu i tyle tez moze byc warta :-(
    Ale powodzonka ;-)
  • Poziom 14  
    Pompa ma gwarancje rozruchowa 14 dni wiec nie ma zle. Co do synchronizacji szczerze sie nie przypatrzyłem parametrom. Ale jak zdejmowałem rozrząd wydaje mi się ze byl na cechy. Jeszcze dzisiaj sobie dokladnie sprawdzę.
  • Poziom 14  
    tak jakoś nie wpadłem na to. teraz nie pamiętam ale na moim kompie chyba pokazywało Synchronizacja 0.
  • Poziom 14  
    Dzisiaj wymieniłem pompę. pokręciłem troszkę i działa. Odpala miał mały problem tak jak by był zapowietrzony ale teraz jest coraz lepiej.

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Teraz ciśnienie na listwie jest ale dochodzi do max 110 bar i nie odpala. Jak odpali to widac jak wtryski maja rozbieżności, trzeba będzie wymienić.
  • Poziom 14  
    Wymieniłem wtryski pompa musiała puścić opieki i dlatego padły. Pali na dotyk. Kupiłem regenerowane za 500.
  • Poziom 30  
    To teraz wszystko wyczysc i wyplukaj lacznie ze zbiornikiem, zanim znowu siadzie ;-)
  • Poziom 14  
    A więc tak jak wyżej samochodzik jezdzi do dzisiaj bez awaryjnie. Jedynie co mogę dodać. W sterowniku nie było żadnych błędów dlatego że ktoś usunął dpf i przy okazji najprostszym sposobem usunął z rejestru sterownika nadzór nad błędami. Żaden błąd się nie pojawiał można było tylko zczytywać wartości rzeczywistej. Co najciekawsze np. Jak odpołem poduszkę powietrzną i jeździłem jeden dzien bez niej to kontrolka z poduch się świeciła. Wystarczyło że podpiołem ja spowrotem błąd sam zgasł. Jakie to cuda robia. 😀 Pozdrawiam wszystkich.