Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilenie modułu CDI-Quad 50(china),dla dzieci.

MARKSON43 29 Cze 2015 16:51 450 2
  • #1 29 Cze 2015 16:51
    MARKSON43
    Poziom 18  

Jedno pytanie czy mogę bez uszkodzenia czegoś podpiąć bezpośrednio na moduł np:40-70V AC.
    Np;z transformatora który ma regulację napięcia od 0-250V AC
    Trzeba mi sprawdzić czy będzie wtedy iskra bo kręcąc rozrusznikiem mam napięcie rzędu 12v AC
    Opór cewki zasilającej po zmierzeniu 515Kohm(przewód czer-czarny).
    Proszę o pomoc bo dziecko obgryzło wszystkie paznokcie.

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Cze 2015 23:40
    paweld69
    Poziom 22  

Jaki moduł? " kręcąc rozrusznikiem mam napięcie rzędu 12v AC" a powinno być wyższe bez obciążenia ~70V, z obciążeniem np.żaróweczka próbnika o napięciu 24V, ~30V. Przy podłączeniu trafo myślę , że napięcie zasilania nie powinno przekraczać 30v ( napięcie z oryginalnej cewki zasilającej bardzo spada pod wpływem obciążenia a z trafo nie), nie wiem jak moduł zareaguje na 50HZ." Opór cewki zasilającej po zmierzeniu 515Kohm(przewód czer-czarny)"Pomiar nie jest miarodajny ponieważ przy obciążeniu cewki może dochodzić do zwarcia między zwojowego , którego przy pomiarze miernik nie " widzi". Ja na 99% obstawiam że cewka zasilająca padła. Zwoje najbliżej rdzenia grzeją się i nie mają gdzie odprowadzić ciepła , dochodzi do przegrzania izolacji i wewnętrznych zwarć itd.

1
  • #3 30 Cze 2015 06:51
    MARKSON43
    Poziom 18  

Tak cewka zasilająca padła ale chciałem zobaczyć czy zewnętrzne zasilanie odpali iskrę na świecy i co........moduł uszkodziłem.Dobrze że kosztuje 15 zł.Iskra się pojawiła po naładowaniu kondensatora czyli po bardzo krótkim zasileniu moduły.Ale ja chciałem więcej(głupota),no i spaliłem moduł.
    Dziś próba zakupu całego statora bo nie ma sęsu się bawić w przewijanie+moduł.
    Odezwę się po południu.Dzięki za info bo chyba trafiłeś.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo