Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć mikrofon dynamiczny do komputera

29 Cze 2015 18:06 7980 15
 • Poziom 12  
  Chcę podpiąć Shure sv200 poprzez takie coś:
  http://allegro.pl/mc-crypt-usb-16c-xlr-usb-adapter-okazja-nowy-i5399989366.html.
  Czy to będzie działać jeśli tak to jak.
  I jak widziany będzie mikrofon, czy będzie możliwość nagrywania wokalu?
  Czy może lepiej coś takiego wykonać
  http://allegro.pl/avt1033-b-przedwzmacniacz-mikrofonowy-i5481334737.html i pod Line In podłączyć. Tylko nie wiem dlaczego tam są kanały lewy i prawy skoro mikrofon jest mono. Jak to ugryźć?
  A może coś zupełnie innego...
  Potrzebuje alternatywy dla komputerowego mikrofonka podłączanego bezpośrednio do karty dźwiękowej. Chcę nagrywać amatorsko wokal.
  Szukam taniego, sprawnego rozwiązania.
 • Poziom 7  
  http://allegro.pl/mc-crypt-usb-16c-xlr-usb-adapter-okazja-nowy-i5399989366.html to pewnie jakiś interfejs audio usb z niższej półki. Z nim mikrofon będzie widziany jako np "mc crypt usb adapter" w zakładce "Urządzenia do nagrywania" w przypadku Windows.
  Wokal nie będzie super ale z mikrofonem dynamicznym bez sensu jest kupować coś lepszego.
  No chyba, że w przyszłości planujesz kupić sobie jakiś lepszy mikrofon pojemnościowy to możesz kupić sobie interfejs audio od Steinberga, od razu z prostym mikserem audio i z zasilaniem phantom (dobrze też aby miał funkcję "direct monitoring"- będzie można wtedy na bieżąco prowadzić odsłuch tego co nagrywamy).
 • Poziom 12  
  Na początek chcę coś prostego i taniego. Czyli taki adapter będzie lepszy od tego przedwzmacniacza? No i czy efekt w takiej konfiguracji będzie lepszy od zwykłego komputerowego mikrofonu?
 • Poziom 7  
  Od takiego zwykłego np. wbudowanego w laptop na pewno będzie lepszy, ale do studyjnych nagrań będzie mu sporo brakować ;) Tym bardziej, że firma urządzenia jest niezbyt ciekawa- typowa chińszczyzna.
  Poczytaj sobie jeszcze opinie na temat tego adaptera, jak w jego przypadku wygląda jakość dźwięku. Wiadomo, że za coś za 50 zł nie można oczekiwać cudów, ale może się czasem okazać, że lepiej będzie nagrywać zwyczajną karta dźwiękowa wbudowana w komputer (z tym, że w przypadku zwykłych dźwiękówek bardzo łatwo o przester... a nie wiadomo jak to będzie w przypadku tego adapteru).
  Poszukaj, poczytaj. Może znajdziesz opinie kogoś kto miał z takim wynalazkiem do czynienia i powie czy warto kupować czy nie.
  Osobiście wolałbym dołożyć jeszcze trochę sałaty i kupić interfejs. A jesli szukamy czegoś uniwersalnego to kupić np. jakiś mikser z interfejsem (z tańszych np. dowolny Xenyx USB).
 • Poziom 23  
  @DebeGOD

  Mikrofon dynamiczny potrzebuje silnego wzmocnienia, najlepiej z dużym odstępstwem od szumów własnych urządzenia wzmacniającego :-). Czy podepniesz mikrofon bezpośrednio do mic in w komputerze czy przez ten taniutki interfejsik - będzie to samo. Aby uzyskać prawidłowe wysterowanie należy wzmocnić sygnał - czyli kupić przedwzmacniacz (ten w komputerze jest po prostu za słaby).

  Jeżeli interesują Cie super tanie rozwiązania sprawdź produkt poniżej w linku:
  http://muzyczny.pl/105582_Behringer-MIC100-Tube-Ultragain-przedwzmacniacz.html

  Wejście mic in / line in może być dwukanałowe, ale nie ma w tym nic złego aby w programie nagrywającym wybrać tylko jeden z tych kanałów i go wycentrować.

  @mate09 mikrofony dynamiczne mają tyle samo zalet i wad co mikrofony pojemnościowe. Sęk w tym, że żeby wyłuskać potencjał mikrofonów dynamicznych trzeba się nieźle wykosztować w odpowiedni przedwzmacniacz - sugeruje sprawdzić np Focusrite Isa One. Jak sprawdzisz swoją kolekcję mikrofonów dynamicznych na tym przedwzmacniaczu zmienisz swoje nastawienie.
  BTW ja używam b. często shure SM7B, który w żaden sposób nie odbiega od mikrofonów "pojemnościowych" do 2 kpln, a sibilantów i wpływu akustyki na nim nie odczujesz.

  I jeszcze jedno, k. dźwiękowe 'komputerowe" mają bardzo małe wzmocnienie sygnału - prawie się nie da przesterować takiego kanału.
 • Poziom 7  
  @b00l3r
  Niby tak, ale nie chciałbym odsłuchiwać nagrania z mikrofonu dynamicznego zrobionego bez użycia kompresora. Tak więc przy cięciu kosztów mikrofon pojemnościowy uważam za najlepsze rozwiązanie.
 • Poziom 23  
  @mate09

  Co to znaczy mikrofon dynamiczny zrobiony bez użycia kompresora?
 • Poziom 7  
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
  Z mojej strony brakuje jedynie cudzysłowu do "zrobionego" bo lepiej wpasuje się tu zrealizowanego.
  "nie chciałbym odsłuchiwać nagrania z mikrofonu dynamicznego zrobionego bez użycia kompresora"
 • Poziom 23  
  @mate09

  No ale nadal nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Co jest takiego gorszego w mikrofonie dynamicznym, że bez kompresora już nie jest dobrze.

  W piątek nagrywałem faceta na mikrofonie dynamicznym z leciutkim limiterem T4 (-3db) i zastanawiam się czy w ogóle jeszcze potrzebna tu jest jakakolwiek kompresja, jest blisko, mięsiści i dobrze siedzi w miksie.

  Więc gdzie jest problem?
 • Poziom 12  
  Powrócę do tematu. Potrzebuję przedwzmacniacza do mikrofonu dynamicznego.
  Rozwiązanie tanie, proste ale w miarę dobre. Ważne abym mógł go zasilić z USB komputera (+5V).
  Czy takie coś zda egzamin?
  Jak podłączyć mikrofon dynamiczny do komputera
  A może na jakimś innym układzie?
 • Poziom 12  
  Chciałbym odświeżyć temat.
  Zbudowałem taki przedwzmacniacz mikrofonowy na płytce prototypowej. Znalazłem jakiś mały zasilacz od routera chyba na 12V.
  Układzik działa, chciałbym teraz wytrawić płytkę do niego proszę zatem o opinie czy może coś zmienić.
  Jak podłączyć mikrofon dynamiczny do komputera

  Może ktoś wstawić schemat jakiegoś prostego i taniego układu kompresora?
  Być może zastosuje.

  Mam jeszcze pytanko co daje ten układ zaznaczony poniżej:
  Jak podłączyć mikrofon dynamiczny do komputera
 • Poziom 12  
  Nikt nic nie doradzi?
 • Poziom 17  
  Nie lepiej kupić interfejs np. Uphoria UM2? Albo dołożyć 30zł do mikserka np. Xenyx 302USB? 200zł to nie majątek jak ktoś chce się bawić w wokal. A jak nie chce się bawić to np. Samson Go mic albo zwykłego elektreta - np. Zalman ZM-MIC1
 • Poziom 12  
  Czy xenyx302 posiada kompresor?