Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena LTE do Huawei E3272 i router mobilny

error0111 29 Jun 2015 23:05 1440 9
    error0111
    Level 9  
    Witajcie. Ostatnio zakładałem temat w sprawie wyboru modemu. Kupiłem Huawei E3272 i wygląda to na dobry zakup. Teraz zastanawiam się nad wyborem anteny i routera bezprzewodowego. Modemu głównie będę używał w miejscowości Szaniec koło Buska - Zdroju, z mapy zasięgu wynika, że jest tam LTE jednak powiem szczerze, że spotkałem się z nim chyba tylko jeden raz. Sieć, która udostępnia mi internet to głównie Orange. Posiadam 2 anteny tzw. patyk i zastanawiam się czy ona posłuży odpowiednio i będę odbierał dobry zasięg oraz prędkość. Czy możecie doradzić mi jaką antenę mógłbym kupić żeby odbierać jak najlepszy zasięg i dobrą prędkość oraz jaki mobilny router z powerbankiem mógłbym kupić żeby móc schować go do torby i w razie potrzeby będę mógł go uruchomić i będzie on kompatybilny z wyżej wymienionym routerem. Obecnie posiadam 3g router od Wifi partner jednak on chyba nie zadziała z tym modemem a tym bardziej z LTE. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
    matek451
    Level 43  
    Do E3272 trudno kupić mobilny router na dodatek z powerbankiem. Modemy LTE wymagają dobrego zasilania. Do swoich zastosowań dokonałeś złego wyboru. Sprzedaj ten modem i kup mobilny router MiFi z modemem LTE/3G. Polecane E5377T( ma duża baterię), E5372, E5373 i E5377. Kupisz za 200-250 zł. Jeśli zostawisz to jedyna ,droga opcją jest Dovado Tiny GO za 330 zł. Rozumiem, że anteny chcesz używać do LTE w Szańcu? I czemu akurat Orange?
    error0111
    Level 9  
    Tak, anteny będę używał tylko tam. Z tym routerem przeżyje, komputer i tak trzymam raczej na biurku przy oknie więc router nie jest konieczny. Zastanawiam się nad tą anteną, już niedługo sprawdzę jak to jest dokładnie i czy będzie konieczna. W razie konieczności zakupu lepszej anteny - jaką możecie polecić? Orange dlatego, że podoba mi się ich taryfa z internetem na kartę, a i zasięg też nie najgorszy wydaje mi się, chyba, że wpadnie mi w oko inna taryfa u innego operatora to zastanowię się nad zmianą(aero2 nie wchodzi w grę)
    matek451
    Level 43  
    A co może się podobać w ofercie na kartę w Orange? Jest słaba, pomijając tą letnią promocję 6GB za 6 zł, która kiedyś się skończy. Prawdziwa promocja to jest w Play i to od dawna. Na karcie RBM IInew za 9 zł można mieć internet LTE bez limitu i to za darmo. Promocja trwa od 10.0.2013. Sam korzystam, transfery 200-300GB z prędkością LTE i wszystko za free. wystarczy tylko utrzymywać konto i co 30 dni aktywować Darmowy Internet LTE. Starter doładowany za 50 zł przedłuża ważność na 100 dni, środki pozostaną na koncie. U siebie masz zasięg LTE Play z BTS-a LTE1800 w Busku, Mickiewicza 11. Oprócz modemu potrzebna antena Dual LTE 1800MHz, koszt 200 zł. Ewentualnie jak skończy się promocja z RBM to najlepsza oferta internetu na kartę jest oczywiście w Play. Za 45 zł jest internet bez limitu na 3G i LTE. Daj sobie spokój z Orange.
    error0111
    Level 9  
    Ja nie płacę regularnie abonamentu i nie doładowuje konta tylko co jakiś czas kupie na allegro karte sim orange z transferem np 6gb lub 16gb ważne przez rok i jak skończy się to kupuje kolejne a wystarcza mi to zdecydowanie ponieważ nie korzystam dużo z internetu.
    matek451
    Level 43  
    Oferty z Orange z Allegro gdzie jest to 6GB za 24 zł czy16GB za 40 zł są słabe. Szczególnie teraz gdy Orange ma wakacyjną promocję 6GB za 6 zł na taryfach głosowych. Pakiety można kupować dowolna ilość razy do końca sierpnia. Są ważne 2 m-ce. Wystarczy starter za 5 zł, doładowany za kolejne 5 zł. Za 3 zł SMS aktywujesz RWK a za 6 zł kupujesz pakiet 6GB. Nie widzę sensu kupowania do końca października starterów na Allegro skoro można mieć internet z Orange dużo taniej. A w stosunku do RBM IInew gdzie internet na LTE Play jest darmowy oferta Orange nawet ta z Allegro to lipa.
    error0111
    Level 9  
    Ja wiem o tej promocji orange i też z niej teraz korzystam, praktycznie tylko w wakacje potrzebuję internetu mobilnego, kiedy to długi urlop jestem poza domem a w pozostałych miesiącach jeżdżę na weekendy to mam lte w telefonie i udostępniam internet do laptopa, może nie ma on bardzo dużej prędkości ale do 10Mb/s pociągnie i mi to wystarcza.
    matek451
    Level 43  
    Po pierwsze to nie jest antena do LTE1800, po drugie nie stosuje się kabla dł. 20 m do anten( powoduje ogromne straty sygnału , szczególnie przy częstotliwościach 1800-2100MHz). Z Cybertecha http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html i kabel do 10m.
    error0111
    Level 9  
    Mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć się? Doradzić coś innego albo jakiś komentarz na temat tego cybertecha ?