Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena LTE do Huawei E3272 i router mobilny

error0111 29 Cze 2015 23:05 1140 9
  • #1 29 Cze 2015 23:05
    error0111
    Poziom 8  

Witajcie. Ostatnio zakładałem temat w sprawie wyboru modemu. Kupiłem Huawei E3272 i wygląda to na dobry zakup. Teraz zastanawiam się nad wyborem anteny i routera bezprzewodowego. Modemu głównie będę używał w miejscowości Szaniec koło Buska - Zdroju, z mapy zasięgu wynika, że jest tam LTE jednak powiem szczerze, że spotkałem się z nim chyba tylko jeden raz. Sieć, która udostępnia mi internet to głównie Orange. Posiadam 2 anteny tzw. patyk i zastanawiam się czy ona posłuży odpowiednio i będę odbierał dobry zasięg oraz prędkość. Czy możecie doradzić mi jaką antenę mógłbym kupić żeby odbierać jak najlepszy zasięg i dobrą prędkość oraz jaki mobilny router z powerbankiem mógłbym kupić żeby móc schować go do torby i w razie potrzeby będę mógł go uruchomić i będzie on kompatybilny z wyżej wymienionym routerem. Obecnie posiadam 3g router od Wifi partner jednak on chyba nie zadziała z tym modemem a tym bardziej z LTE. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

0 9
  • #2 30 Cze 2015 00:40
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Do E3272 trudno kupić mobilny router na dodatek z powerbankiem. Modemy LTE wymagają dobrego zasilania. Do swoich zastosowań dokonałeś złego wyboru. Sprzedaj ten modem i kup mobilny router MiFi z modemem LTE/3G. Polecane E5377T( ma duża baterię), E5372, E5373 i E5377. Kupisz za 200-250 zł. Jeśli zostawisz to jedyna ,droga opcją jest Dovado Tiny GO za 330 zł. Rozumiem, że anteny chcesz używać do LTE w Szańcu? I czemu akurat Orange?

0
  • #3 30 Cze 2015 15:51
    error0111
    Poziom 8  

Tak, anteny będę używał tylko tam. Z tym routerem przeżyje, komputer i tak trzymam raczej na biurku przy oknie więc router nie jest konieczny. Zastanawiam się nad tą anteną, już niedługo sprawdzę jak to jest dokładnie i czy będzie konieczna. W razie konieczności zakupu lepszej anteny - jaką możecie polecić? Orange dlatego, że podoba mi się ich taryfa z internetem na kartę, a i zasięg też nie najgorszy wydaje mi się, chyba, że wpadnie mi w oko inna taryfa u innego operatora to zastanowię się nad zmianą(aero2 nie wchodzi w grę)

0
  • #4 30 Cze 2015 16:20
    matek451

A co może się podobać w ofercie na kartę w Orange? Jest słaba, pomijając tą letnią promocję 6GB za 6 zł, która kiedyś się skończy. Prawdziwa promocja to jest w Play i to od dawna. Na karcie RBM IInew za 9 zł można mieć internet LTE bez limitu i to za darmo. Promocja trwa od 10.0.2013. Sam korzystam, transfery 200-300GB z prędkością LTE i wszystko za free. wystarczy tylko utrzymywać konto i co 30 dni aktywować Darmowy Internet LTE. Starter doładowany za 50 zł przedłuża ważność na 100 dni, środki pozostaną na koncie. U siebie masz zasięg LTE Play z BTS-a LTE1800 w Busku, Mickiewicza 11. Oprócz modemu potrzebna antena Dual LTE 1800MHz, koszt 200 zł. Ewentualnie jak skończy się promocja z RBM to najlepsza oferta internetu na kartę jest oczywiście w Play. Za 45 zł jest internet bez limitu na 3G i LTE. Daj sobie spokój z Orange.

0
  • #5 30 Cze 2015 16:26
    error0111
    Poziom 8  

Ja nie płacę regularnie abonamentu i nie doładowuje konta tylko co jakiś czas kupie na allegro karte sim orange z transferem np 6gb lub 16gb ważne przez rok i jak skończy się to kupuje kolejne a wystarcza mi to zdecydowanie ponieważ nie korzystam dużo z internetu.

0
  • #6 30 Cze 2015 16:53
    matek451

Oferty z Orange z Allegro gdzie jest to 6GB za 24 zł czy16GB za 40 zł są słabe. Szczególnie teraz gdy Orange ma wakacyjną promocję 6GB za 6 zł na taryfach głosowych. Pakiety można kupować dowolna ilość razy do końca sierpnia. Są ważne 2 m-ce. Wystarczy starter za 5 zł, doładowany za kolejne 5 zł. Za 3 zł SMS aktywujesz RWK a za 6 zł kupujesz pakiet 6GB. Nie widzę sensu kupowania do końca października starterów na Allegro skoro można mieć internet z Orange dużo taniej. A w stosunku do RBM IInew gdzie internet na LTE Play jest darmowy oferta Orange nawet ta z Allegro to lipa.

0
  • #7 30 Cze 2015 17:12
    error0111
    Poziom 8  

Ja wiem o tej promocji orange i też z niej teraz korzystam, praktycznie tylko w wakacje potrzebuję internetu mobilnego, kiedy to długi urlop jestem poza domem a w pozostałych miesiącach jeżdżę na weekendy to mam lte w telefonie i udostępniam internet do laptopa, może nie ma on bardzo dużej prędkości ale do 10Mb/s pociągnie i mi to wystarcza.

0
  • #10 29 Wrz 2015 23:43
    error0111
    Poziom 8  

Mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć się? Doradzić coś innego albo jakiś komentarz na temat tego cybertecha ?

0