Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo G580, nie mogę uruchomić

30 Cze 2015 00:06 2781 12
  • Poziom 7  
    Witam. Mam laptopa Lenovo G580, rozmawiałam dziś na skype i nagle padła mi bateria, wiec poszłam po ładowarkę. podłączyłam ja i włączyłam lapka. Niestety wyświetla się tylko logo lenovo na dole jest napis "Press F2 for SETUP Press F12 for boot device selection menu", potem czarne tło z kursorem i znów logo i tak w kółko. Czy ktoś powie mi co się stało z laptopem i czy mogę to jakoś sama naprawić? Wyjęłam baterię, próbowałam też na samym zasilaczu bez baterii i nic. Nie chcę stracić zdjęć i innych ważnych rzeczy. Nie znam się za bardzo na komputerach, do tego jestem dziewczyną więc poproszę o radę w miarę dla mnie zrozumiałą :)
  • Poziom 20  
    Jaki masz system Windows? A bateria jest sprawna? W laptopie zwyczaj jest tak, że przy krytycznym poziomie przechodzi w tryb hibernacji. Jeśli bateria jest sprawna to wszystko powinno działać.
  • Poziom 7  
    Witam, Mam Windows 7, patrzyłam także na samym zasilaczu bez baterii, więc to chyba nie bateria.
  • Poziom 12  
    Z tego co piszesz, może to być dysk twardy.
    Musisz wejść do Biosu (F2) klikać na początku pokaże Ci się okno biosu i tam musisz sprawdzić czy masz coś pod "Hard disk" typu "ST9500325AS" lub coś innego
  • Poziom 20  
    Seba5120 napisał:
    Z tego co piszesz, może to być dysk twardy.
    Musisz wejść do Biosu (F2) klikać na początku pokaże Ci się okno biosu i tam musisz sprawdzić czy masz coś pod "Hard disk" typu "ST9500325AS" lub coś innego

Właśnie jej to napisałem na pw. Laptop mógł być w hibernacji kiedy wyciągnęła baterię.
  • Poziom 12  
    Jak wciskasz ten drugi klawisz F12 to wybierz tą drugą pozycję i naciśnij Enter.
    Ewentualnie podczas ładowania komputera, tego ciemnego ekranu próbuj wciskać F8 może uruchomi się okno trybu awaryjnego, to go wybierz i przywróć ustawienia.
    Jeśli nie to odzyskanie systemu z partycji recovery.
  • Poziom 7  
    Wcisnęłam F12 i pozycje 2 potem Enter no i dalej to samo. Chyba to będzie jednak ta bateria, bo wczoraj mogłam jeszcze włączyć laptopa bez kabla, a dzisiaj już nie. Nie wiem czy ma znaczenie, że mój chłopak używał go w samochodzie przez 1,5 miesiąca mając przetwornice samochodową, no ale cały czas działało wszystko, bo wczoraj ja cały czas go używałam, póki nie rozładował się laptop. Czy mogła się uszkodzić przez to bateria, że raz był podłączany przez przetwornice, a raz do zwykłego kontaktu? Dziwne, bo daliśmy za nią 150 zł - nowa używana te 1,5 miesiąca.

Nacisnęłam F12 i wcisnęłam 3 pozycje i wyskoczyło mi "Check cable connection!" jak widać na zdjęciu (sorry za moje odbicie. :D).

Jednak bateria zatem?
  • Poziom 12  
    Problem jest z dyskiem twardym.
    Bateria nic nie ma z tym. Powinien ruszyć z ładowarki i normalnie się załadować.
    Możesz spróbować przywrócić system, jeśli jest taka opcja na tym magicznym przycisku obok Włącznika Laptopa :-) Taki malutki :-D
    Tylko wtedy tracisz wszystkie dane :-/
    Podczas włączania go naciskasz... :-)
  • Poziom 7  
    Ajjj.. nie mogę stracić danych właśnie. Hmm, a czy jakiś informatyk mi to by zrobił, bo na dysku D:\ mam pełno zdjęć mojego dzieciątka od poczęcia, a nigdzie ich nie wgrywałam na płytę, więc muszę je mieć. No trudno dam informatykowi - może coś z tym zrobi, ja sama nie zrobię z tym już nic. Dzięki za pomoc koledzy.

Dodano:

Chyba, że wiecie jak mogę podłączyć laptopa pod PC i skopiować wszystko z dysku D:/?

Dodano:

Wiecie co, nie robiłam nic z laptopem, leżał aż do dzisiaj. Rozkręciłam, wytarłam kurz, który dostał się do środka i okazało się, że komputer się włącza. Nie musiałam oddawać do naprawy, ani też tracić danych, wystarczyło odkurzyć.

Dodano:

Jednak na drugi dzień znowu to samo, najwidoczniej to sprawka wirusa, ale nie mam pojęcia dlaczego wczoraj mi się włączył, a dziś już nie.
    Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

• Poziom 20  
    natalciao napisał:
    Ajjj

Dodano:

Chyba, że wiecie jak mogę podłączyć laptopa pod PC i skopiować wszystko z dysku D:/?

Dodano:

Wiecie co, nie robiłam nic z laptopem, leżał aż do dzisiaj. Rozkręciłam, wytarłam kurz, który dostał się do środka i okazało się, że komputer się włącza. Nie musiałam oddawać do naprawy, ani też tracić danych, wystarczyło odkurzyć.

Dodano:

Jednak na drugi dzień znowu to samo, najwidoczniej to sprawka wirusa, ale nie mam pojęcia dlaczego wczoraj mi się włączył, a dziś już nie.

Usterka może być bardziej złożona więc trzeba pierw zabezpieczyć dane. Wystarczy nabyć tanią obudowę na dysk 2'5 i można spróbować podpiąć pod USB do drugiego komputera. Jeśli będzie działać to po podłączeniu będziesz wiedzieć dodatkowy dysk (dodatkowe literki oznaczające partycje). Twój "dysk D:/" będzie miał przydzielona inna literkę .

natalciao napisał:
    Nacisnęłam F12 i wcisnęłam 3 pozycje i wyskoczyło mi "Check cable connection!" jak widać na zdjęciu (sorry za moje odbicie. ).

To odbicie :-) to znaczy zdjęcie tyczy się karty sieciowej. Jesteś pewna, że nikt w laptopie nie grzebal i coś nieopacznie odłączył?
  • Poziom 7  
    Właśnie sobie zamówiłam adapter sata-usb więc najpierw wszystkie pliki sobie zgram na pc-ta :)

Nie raczej, padł tak nagle po prostu..
    dzięki :)