Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mieszanka paliwa - proszę o poradę

30 Cze 2015 08:40 804 7
  • Poziom 7  
    Witam forumowiczów. Mam problem z mieszanką paliwa. Otóż, do mojej kosy, wg instrukcji obsługi mam robić mieszankę 1:20 (50 ml oleju na 1 litr paliwa) i tak też robiłem. Mieszanka miała kolor ciemnoczerwony, niemalże bordowy. Ale ostatnio skończył mi się olej (półsyntetyczny Orlen do silników dwusuwowych). Zakupiłem więc taki sam olej (w takiej samej butelce), zrobiłem mieszankę 1:20 i niestety miała ona kolor herbaty... Chcąc uzyskać taką samą barwę jak przedtem (tzn. ciemnoczerwoną) muszę wlewać 100 ml oleju na 1l. paliwa.

I tu rodzą się pytania:

1) Czy jest to wina oleju ? (kupiłem przecież identyczną butelkę jak wcześniej).

2) Czy wlewać 50 ml i kosić na paliwie "herbacianym", czy też w obawie przed zatarciem dodawać 100 ml oleju na 1l. paliwa ?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Kolorem bym się nie sugerował gdyż to zależy od oleju.
    Bezpiecznie możesz zrobić tak: zrób mieszankę 1:10 zalej kosę i odpal.
    Następnie sprawdź jak wyglądają spaliny, jeśli zbyt mocno kopci to dolewaj czystej benzyny.
    Prawidłowo kosa powinna przy przygazowaniu wydzielać lekko siwe spaliny a nie białe chmury.
    Na biegu jałowym dym wcale nie powinien być widoczny.
  • Poziom 35  
    Jeśli olej jest odpowiedni to stosuj mieszankę jaką przewidział producent kosy 1:20.To i tak dosyć duża dawka oleju.
    Czy benzyna taka sama?
  • Poziom 24  
    Moje doswiadczenia: w kilku maszynach, w tym, pile pożyczonej od sąsiada, zawsze, wg instrukcji oczywiście, stosowałem i stosuję 20 ml oleju na litr benzyny.
    Olej bywa barwiony na zielono albo czerwono, no i nigdy, szczerze mówiąc, nie wzruszał mnie kolor tej mieszanki. Kosiarki, piły śmigają, a o to głownie chodzi n'est-ce pas? :D
    pozdrawiam
    andre
  • Poziom 7  
    Paliwo mam nowe. I teraz, i wcześniej jest to PB95 zakupiona na Orlenie.

Zrobię tak, jak radzi Czybyszew. Dziękuję bardzo za poradę.
  • Poziom 35  
    Tylko nie przesadz z benzynką.
  • Poziom 6  
    Ja zawsze rozrabiam 1:25 i nic się nie dzieje kosa czy piła działa idealnie. Piłę posiadam od 7lat i cały czas rozrabiam mieszankę tak samo i wszystko jest ok.
  • Poziom 35  
    Ja zawsze staram się trzymać wytycznych producenta. Co do piły to jednej robię 1:50, tak ma napisane. Wiadomo nadmiar oleju nie jest tak grożny jak jego brak.