Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaprojektowanie soundbara od podstaw i realizacja

konstrukcjonista 30 Cze 2015 11:23 705 1
  • #1 30 Cze 2015 11:23
    konstrukcjonista
    Poziom 2  

Budowa Soundbar'a ...
    Witam! Jakiś czas temu w Szwecji zaszedłem do sklepu z głośnikami. Oferuje on całą gamę od Vify przez Seas po Wavecor. Za gablotą stała kolumna przypominająca głośnik centralny. Jak sie okazało był to BP-8080ST Poprosiłem sprzedawcę aby zaprezentował owy sprzęt... Szczęka mi opadła trzy razy. Pierwszym razem gdy usłyszałem jak to pięknie gra ( 2 szerkopasmówki, subwoofer, dwa pasywne radiatory i kopułka), w jaki sposób została wykonana oraz cena 3000zł... Muszę to mieć ale nie za takie pieniądze. Pomyślałem o projekcie diy. I tu proszę was o pomoc. W tym sklepie jest promocja na głośniki firmy PEERLESS. Czytałem o niej i ma nie naganne opinie a wręcz zadowalające. Jako szerokopasmówek użyłbym dwóch PEERLESS FULL RANGE 830986 3" jako głośnika niskotonowego PEERLESS SDS P830855 jako pasywnych radiatorów 2 sztuki PEERLESS SLS 830878 PASSIVE 3.5" natomiast co do kopółki to nie wiem czy jest sens ją dawać?? Za wymienione głośniki musiałbym zapłacić w granicach 600zł. W jakim celu zostały zastosowane dwie membrany? Jako że nigdy nie budowałem subwoofera z membraną bierną prosiłbym o pomoc w obliczeniu obudowy do głośnika niskotonowego z radiatorami oraz ewntualny filtr. Dodam jeszcze że jestem posiadaczem głośnika bose soundlink mini z taką membraną i jestem naprawdę w szoku jak ładnie gra przy niskich częstotliwościach. Mam ogromną nadzieję na pomoc głównie z sekcją niskotonową ( projekt obudowy, ilość radiatorów itp) Chcę zrobić właśnie swego rodzaju Soundbar do telewizora. Proszę mnie nie odwodzić od tego pomysłu jak i nie krytykować. Wystarczą mi porady i pomoc Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0 1
  • Filament
  • #2 09 Lip 2015 18:13
    aaanteka
    Poziom 37  

konstrukcjonista napisał:
    Proszę mnie nie odwodzić od tego pomysłu jak i nie krytykować. Wystarczą mi porady i pomoc Pozdrawiam i z góry dziękuję.
    konstrukcjonista napisał:
    Pierwszym razem gdy usłyszałem jak to pięknie gra ( 2 szerkopasmówki, subwoofer, dwa pasywne radiatory i kopułka), w jaki sposób została wykonana oraz cena 3000zł... Muszę to mieć ale nie za takie pieniądze. Pomyślałem o projekcie diy. I tu proszę was o pomoc.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie:
    jaka istniejemożliwość realizacji tego projektu przez ciebie.

Nie da się otrzymać odpowiedniego poziomu jakości bez odpowiednich nakładów środków materialnych,pieniężnych.

Opracowanie takiego zestawu polega na odpowiednim "zgraniu" wzmacniaczy , głośników i obudowy.
    W warunkach amatorskich głównym ograniczeniem jest brak środków na przeprowadzenie odpowiednich "prób , eksperymentów".

0