Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie Elementów Elektronicznych - Nokia 3210

29 Maj 2005 22:29 2742 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam problem. Jestem początkującym elektronikiem i ostatnio zajmuje się tuningowaniem telefonów. Więc wpadł mi w ręce telefon, w którym trzeba było zmienić podświetlanie (jest to Nokia 3210). Nie znam się na lutowaniu małych elementów na płytkach drukowanych i posiadam jedynie lutownice transformatorową 65W (taki stary, pomarańczowy antyk produkcji Spółdzielni Technika z Łodzi) oraz akcesoria do lutowania. Czytałem trochę o tym, co i jak trzeba lutować, ale że robię to pierwszy raz nie chce żeby to był pierwszy nie udany raz :).

Tak, więc proszę o wszelkie sugestie co do sprzętu – jaką mam mieć lutownice, jaką cynę, pastę itd… Chciałbym też wiedzieć jak to wlutowywać, bo to idzie bezpośrednio na płytkę, a przecież pomiędzy płytką a diodą jest cyna !! Tak, więc proszę o sugestie, a te co do sprzętu to co mam szukać na allegro.pl (to moje jedyne źródło sprzętu bo w mojej wiosce nic nie kupie).

Pozdrawiam.
    Papa32
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Pragne się podzielić z kolegami moimi doświadczeniami w lutowaniu diód LED. Do wylutowywania używałem lutownicy transformatorowej z tym że grot robiłem z drutu dużo fi 0,5mm i tak go wyginałem żeby obejmował jednocześnie pola utownicze z obu stron LED poczym włączałem na chwilę lutownicę i ściągałem LEDkę. Nowe diody lutowałem tym samym grotem tylko robiłem cienką końcókę. Przy odrobine wprawy można tak sprawnie wymieniać LEDy.
  • Poziom 10  
    Dzieki za fachową pomoc.