Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 42-48" - Do filmów, gier, transmisji sportowych.

30 Cze 2015 12:12 2154 27
  • Poziom 6  
    Witam,
    szukam jak najlepszego telewizora do filmów, gier, sportu. Do telewizora będzie podłączona konsola PS3 ( docelowo PS4/Xbox One) oraz komputer. Wielkość jaką preferuje to 42-48".

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    12m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,2-2,4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Ma wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Słońce w pokoju jest tylko do godziny 10 + mam rolety, więc nie będzie z nim problemu.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Sharp LC-32SH340E
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wifi, USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    HDMI, kablówka UPC
    10 .Jakie urządzenia?
    PS3 + laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy, sport, informacje
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Czasem tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Tak, 50%
    16. Preferencje co do marki?
    Obojętnie
    17. Preferencje co do wielkości?
    42-48"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Duża obudowa, powolne działanie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Chciałbym wydać na telewizor 2000zł, zastanawiam się jeszcze nad rozdzielczością 4K, wtedy jestem w stanie wydać trochę więcej.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Obojętnie
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Philips to 4K, więc nie trzeba będzie zaraz zmieniać ;).
  • Poziom 6  
    Panowie dzięki za rady. Philips był by okej, ale jak już druga osoba poleca mi coś większego to postanowiłem to sprawdzić i wyciąłem sobie kartonową "nakładkę" na aktualny telewizor w rozmiarze lekko ponad 48". Okazało się, że wcale nie jest źle :) Warto było to zrobić bo znowu bym się zdenerwował, że mogłem wziąć trochę większy, tak jak w przypadku gdy kupiłem 32". Dlatego zmieniam post i szukam jednak czegoś 42" w górę :)

Jak byście mieli coś w 4k do zaproponowania w dobrych pieniądzach na teraz to chętnie dołożę te "parę" złotych :)

Ten Panasonic 48as640 jest fajny i mogę go kupić za 1999zł, więc pewnie na niego się skuszę jeśli nie znajdzie się nic lepszego.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Dobrą alternatywą dla AS640 jest Samsung H6400 - oba są porównywalne w kwestii jakości obrazu, Samsung ma niższego input laga. Jednak jeśli TV nie będzie służył do ostrego grania po sieci, to Panasonic też da sobie radę. Zdecydowanie warto sięgnąć po coś większego, na pewno nie będzie za duży na tę odległość ;) Przy 50 calach warto spojrzeć na Sony serii W8 - bardzo niski input lag i bardzo dobre odwzorowanie ruchu w sporcie, a tego przecież szukasz. Jakość obrazu we wszystkich 3 TV jest na podobnym poziomie.

Co do 4K - aby zauważyć różnice na korzyść wyższej rozdzielczości, powinieneś siedzieć stosunkowo blisko TV. Przy Twojej odległości ciężko będzie o spełnienie tego warunku http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

Aby był to model w jakiś sposób przyszłościowy, dobrze by miał poza rozdzielczością 4K również poszerzoną paletę barw (część standardu Ultra HD - w tym roku mają ukazać się nośniku Ultra HD Blu-ray) czy kodowanie HEVC niezbędne do streamingu treści 4K. Zaproponowany Philips nie posiada nic z tych elementów, w Twoim wypadku stawiałbym więc na możliwie duży Full HD.

Polecam też sprawdzić jak wypadły wspomniane TV w fachowych testach:

H6400 http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

AS640 http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/

W8 http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/
  • Poziom 6  
    Dzięki za podpowiedź. 4K odrzucam, faktycznie nie ma sensu przy tych pieniądzach. Teraz mam nie mały mętlik w głowie :) Priorytetem będzie dla mnie Tv pod PS4, więc najbardziej skłonny byłbym kupić Sony W8, ale niestety sporo wykracza poza mój budżet :/ na telewizor już tak maksymalnie chciałbym wydać 2500zł ( zakładałem 1600-1800 :D ), ale okej :)

Przeczytałem testy, które mi podrzuciłeś, tutaj kierując się input lagiem/ceną wziąłbym samsunga.

Mam jeszcze pytanie odnośnie Panasonica tx-47as650e, z testu wynika, że ma on 38,2 input laga. Czyli najlepszy z tej trójki, a różnica w cenie to 200zł. Czy przy tym Tv będę mógł już komfortowo grać?

http://www.hdtv.com.pl/forum/tv/111960-panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Danzi napisał:
    Dzięki za podpowiedź. 4K odrzucam, faktycznie nie ma sensu przy tych pieniądzach. Teraz mam nie mały mętlik w głowie :) Priorytetem będzie dla mnie Tv pod PS4, więc najbardziej skłonny byłbym kupić Sony W8, ale niestety sporo wykracza poza mój budżet :/ na telewizor już tak maksymalnie chciałbym wydać 2500zł ( zakładałem 1600-1800 :D ), ale okej :)

Przeczytałem testy, które mi podrzuciłeś, tutaj kierując się input lagiem/ceną wziąłbym samsunga.

Mam jeszcze pytanie odnośnie Panasonica tx-47as650e, z testu wynika, że ma on 38,2 input laga. Czyli najlepszy z tej trójki, a różnica w cenie to 200zł. Czy przy tym Tv będę mógł już komfortowo grać?

http://www.hdtv.com.pl/forum/tv/111960-panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html

Granie na nim będzie zapewne zbliżone do Samsunga, natomiast na Samsungu uzyskasz zdecydowanie lepszą jakość obrazu ;)
  • Poziom 1  
  • Uczeń
    Panasonic bardziej naturalne kolory... na matrycy o kontraście 3 razy mniejszym od wspomnianego Samsunga? Aha :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    No niestety, nie mam zbyt wielkiego wyboru ani jakiegoś sensownego kompromisu. Wymarzony na dzisiaj byłby dla mnie Sony KDL-48W705C. Ciężko mi powiedzieć teraz w którą stronę bardziej będę szedł... Czy filmy czy konsola + PC.

Jeśli konsola to kupiłbym Sony KDL42W705B.
    Jeśli filmy to coś 48-50" Panasonica albo Samsunga.

Z drugiej strony jestem ciekawy czy ta różnica w input lagach jest tak duża, że przy fpsach online muszę mieć tego KDL-a. Z tego co wyczytałem z testu ( link na samym dole ) wynika, że aby móc porządnie pograć na konsoli online to trzeba mieć max 25msec, rzadko, który telewizor spełnia te warunki.

Byłem już nastawiony bardziej na Sony, ale wyczytałem też, że :

"Opóźnienie wejścia (input lag, efekt opóźnienia) – zjawisko występujące w niektórych typach ekranów LCD, polegający na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem. Opóźnienie sięga 65 ms, co odpowiada około 3-4 klatkom obrazu wyświetlanego z częstotliwością 65 Hz. Zjawisko to jest powszechne dla matryc typu TFT, S-PVA, S-MVA oraz TN. Ciekawostką jest to, iż panele S-PVA mają większe opóźnienie sygnału niż P-MVA, podczas gdy panele typu IPS praktycznie go nie wykazują. Efektu opóźnienia należy wiązać nawet z czasem reakcji matrycy."

I to mnie bardzo zaciekawiło, bo np w testach AS650, mimo IPS wykazało 38msec input lag,a w testach za granicą sporo większy (wydaje mi się, że ta różnica to kwestia ustawień). Prawda czy fałsz z tą matrycą IPS?

Różne telewziory i ich input lag : http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
  • Uczeń
    Matryce ips w modelach budżetowych czyli właśnie wspomniany ad650 lub LG serie lb6xx i podobne cenowo są słabe. W stosunku do konkurencyjnych cenowo tv z matrycą VA dużo bardziej smuza, obraz jest mniej ostry, brak czerni w ciemnym pomieszczeniu tylko wszechobecna szarość. Matryce IPS w budżetych modelach mają tylko 2 zalety: kąty widzenia i tanie okulary do 3d. Input lag to zupełnie inna rzecz i matryce ips mogą mieć bardzo niski. To kwestia elektroniki telewizora a nie rodzaju matrycy.

Dodano po 7 [minuty]:

Jak patrzysz na model 48w705c to czemu nie 50w829b? To rewelacyjny model chwalony w polskich i zagranicznych testach. Sprawdzi się i do konsoli i do filmów. Poczytaj na hdtvpolska.com. Omijaj tylko przy czytaniu strony hdtv.com.pl bo to żenujący portal założony przez handlarza sprzętem RTV. Z profesjonalnymi testami nie ma NIC wspólnego.
  • Poziom 1  
  • Uczeń
    Ciężko go kupić.. u ciebie znaczy? :)
    Telewizory są bez problemu dostępne w NORMALNYCH sklepach. W media markecie czy saturnie dostaniesz te modele tylko w wersji w815 czyli srebrny kolor ramki. Pisze na nim ze ma 600hz a nie 800, ale nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, to technicznie te same telewizory. Jeśli możesz przeznaczyć większą gotówkę na tv to Panasonica as650 odpuść. W obrazie między nim a tym Sony jest dosłownie przepaść jakościowa. As650 jest dobry jak ktoś nie jest kompletnie wymagający i potrzebuje tani w miarę przyzwoity telewizor.
  • Poziom 6  
    Wiadomo, 50" Sony co podaliście jest bardzo dobry, ale kosztuje też więcej :) 48w705c można mieć poniżej 3000zł.

Zmiany telewizora nie brałem w ogóle pod uwagę w wakacje. Myślę jednak, że tak naprawdę to właśnie teraz można kupić coś w dobrej kasie, bo jest małe zainteresowanie i mogą być ciekawe promocje :)

W sumie już chciałem brać tego Panasonica tx-47as650e, ale im więcej testów czytam tym gorzej. W tym teście http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx42as650b-201410173927.htm ten telewizor ma 59ms input laga :O a w tym http://www.shopmac.pl/pl/n/3 38.2ms... i komu wierzyć ?

Matryca IPS mi nie potrzebna i tak bo Tv ogląda się u mnie zawsze na wprost z kanapy. Sony dopiero od 50" ma matryce 100hz podobno, mniejsze to 50hz... Nie zdawałem sobie sprawy, że tak ciężko będzie kupić Tv do gier i filmów.

A co powiecie o Sony KDL-48W605? Biorę po uwagę jeszcze 2 opcje: poczekam chwile, dołożę i kupie 48W705. Pojawi się SA650/42w705b w jeszcze lepszej cenie niż teraz to już wezmę jeden z tych bez wahania ;)
  • Pomocny post
    Uczeń
    Najlepiej jakbyś do 50 cali sonego dołożył. Mniejsze mają matrycę 50hz i stąd ich niższa cena. Panasonica odpuść dobrze ci radzę :) to kiepski telewizor i do gier i do seansów wieczornych przede wszystkim ze względu na matrycę ips czyli bardzo niski poziom kontrastu.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Danzi napisał:
    Wiadomo, 50" Sony co podaliście jest bardzo dobry, ale kosztuje też więcej :) 48w705c można mieć poniżej 3000zł.

Zmiany telewizora nie brałem w ogóle pod uwagę w wakacje. Myślę jednak, że tak naprawdę to właśnie teraz można kupić coś w dobrej kasie, bo jest małe zainteresowanie i mogą być ciekawe promocje :)

W sumie już chciałem brać tego Panasonica tx-47as650e, ale im więcej testów czytam tym gorzej. W tym teście http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx42as650b-201410173927.htm ten telewizor ma 59ms input laga :O a w tym http://www.shopmac.pl/pl/n/3 38.2ms... i komu wierzyć ?

Matryca IPS mi nie potrzebna i tak bo Tv ogląda się u mnie zawsze na wprost z kanapy. Sony dopiero od 50" ma matryce 100hz podobno, mniejsze to 50hz... Nie zdawałem sobie sprawy, że tak ciężko będzie kupić Tv do gier i filmów.

A co powiecie o Sony KDL-48W605? Biorę po uwagę jeszcze 2 opcje: poczekam chwile, dołożę i kupie 48W705. Pojawi się SA650/42w705b w jeszcze lepszej cenie niż teraz to już wezmę jeden z tych bez wahania ;)

48 W705C - oznaczenie producenta 200Hz, w roku ubiegłym oznaczało to natywne 50Hz. Jeśli pytasz o 48 W605B tu z pewnością mogę powiedzieć - natywne 50Hz. O ile w grach nie zrobi Ci to różnicy, tak z transmisji sportowych możesz już nie być zadowolony. Warto to rozważyć, inwestycja w końcu na kilka dobrych lat - Sony W8 50" wydaje się być optymalną propozycją.

Jeśli jednak za duży budżet, skłaniałbym się ku Samsungowi ;)
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Wstrzymam się jeszcze z zakupem, bo zaraz wyjeżdżam na urlop, ale jeśli nic się nie pojawi w ciągu 1,5-2 tygodni w dobrej cenie to chyba zakupie panasonica as640 albo samsunga H6400. Musze dokładnie sprawdzić plusy jednego i drugiego i porównać, który będzie lepszy, bo cena w sumie ta sama.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Hmmmm no dobra to może kupie coś w tym tygodniu. Teraz pytanie co wybrać 48 as640 czy h6400, ewentualnie mam do kupienia sony 42w705b za 1990. Który z tych 3 telewizorów będzie najlepszy? Sony sprawdzi się tylko jeśli chodzi o input laga, nic poza tym tak mi się wydaje...

Panasonic ma te 1200hz, a samsung 400hz, pytanie jak się to ma do rzeczywistości? Który będzie miał lepszy obraz podczas oglądania meczu piłki nożnej w hd? Samsung ma za to procek 4 rdzenie (pytanie jaki) i podobno jest szybszy jeśli chodzi o aplikacje.
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Danzi napisał:
    Hmmmm no dobra to może kupie coś w tym tygodniu. Teraz pytanie co wybrać 48 as640 czy h6400, ewentualnie mam do kupienia sony 42w705b za 1990. Który z tych 3 telewizorów będzie najlepszy? Sony sprawdzi się tylko jeśli chodzi o input laga, nic poza tym tak mi się wydaje...

Panasonic ma te 1200hz, a samsung 400hz, pytanie jak się to ma do rzeczywistości? Który będzie miał lepszy obraz podczas oglądania meczu piłki nożnej w hd? Samsung ma za to procek 4 rdzenie (pytanie jaki) i podobno jest szybszy jeśli chodzi o aplikacje.

Różnica 42 a 48 cali to dość dużo. W Sony z matryca 50Hz oglądanie sportu może być mało komfortowe. Zarówno Samsung jak i Panasonic powinny dość dobrze odwzorowywać ruch w sporcie. Co do Smarta, to faktycznie Samsung pośród modeli 2014 mógł pochwalić się najlepszą platformą i do tego ma jednak trochę niższego input laga. Ja skłaniałbym się bardziej właśnie w jego stronę ;)
  • Poziom 26  
    Jak pokazują pomiary dokonane w we wspomnianych profesjonalnych testach, nie ma lepszych kolorów - pokrycie palety w obu TV jest praktycznie takie samo. Do tego Samsung ma wyższy kontrast. Więc jeśli jest przewaga to na korzyść właśnie Samsunga. Nie ma też lepszego skalowania, różnice są niezauważalne - http://hdtvpolska.com/topic/35342-skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych-telewizorach/

Straszne brednie wypisujesz też o nowych TV od Panasonica. Polecam zajrzeć do fachowych testów :

CX700 http://hdtvpolska.com/topic/35098-test-panasonic-cx700-50-ultra-hd-4k-3d-led-lcd-firefox-os/

CS520 http://hdtvpolska.com/topic/35217-test-panasonic-cs520-50-full-hd-led-lcd/
  • Poziom 1