Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra - dekoder ADB5830CDX - Rozdzielenie sygnału

robel1 30 Cze 2015 12:16 861 5
  • #1 30 Cze 2015 12:16
    robel1
    Poziom 2  

Mam od niedawna podłączone przez Vectrę internet (z telefonem) i dwa dekodery HD. Do tej pory był tylko jeden dekoder HD i nic więcej.

Przed zmianą siła sygnału na dekoderze oscylowała wokół 70% (jakość 100%).
    Po zmianie mam siłę ponad 40% (jakość 100%). Mimo że jak czytałem w różnych miejscach siła sygnału przy dobrej jakości nie ma znaczenia, to jednak widzę wyraźną (może nie olbrzymią) różnicę w jakości obrazu.

Wymieniałem kabel HDMI, sprawdzałem nawet z ciekawości component, ale bez rezultatu.

1. Czy powinienem się domagać wzmocnienia sygnału i czy jest to wykonalne dla pojedynczego użytkownika, czy musiałoby to być zrobione dla całej klatki schodowej? Czy praktykuje się coś takiego na życzenie klienta?
    2. Jeżeli pkt 1 jest mało realny, to czy jest jakiś prosty sposób na wzmocnienie sygnału? W tej chwili mam główny kabel podpięty do TRIS2002FIN, który rozdziela sygnał między router a drugi ARIS2002FIN, który rozkłada się na dwa dekodery. Czy może lepiej byłoby podpiąć na początku główny dekoder, a później rozdzielić między internet i drugi dekoder? Nie zakłóci to niczego? Internet na tym nie ucierpi?

0 5
  • #2 01 Lip 2015 00:29
    mihal2002
    Poziom 43  

Jakiś problem z odbiorem, zakłócenia występują?

0
  • #3 01 Lip 2015 09:01
    robel1
    Poziom 2  

Wszystko działa, ale jakość obrazu jest gorsza niż przedtem kiedy podpięty był jeden dekoder bez internetu i multiroomu.
    Przedtem i teraz jakość sygnału była na 100%. Więc szukam przyczyny smużenia na SD i braku krystaliczności na HD, wcześniej było całkiem przyzwoicie, teraz jakby płaski jest ten obraz. Może to wina dekodera - został zmieniony z HD na PVR, ale podobne modele ADB...

0
  • #4 01 Lip 2015 09:19
    mihal2002
    Poziom 43  

To zgłoś problem do usługodawcy jak sam nie możesz ogarnąć.

0
  • #5 01 Lip 2015 13:24
    robel1
    Poziom 2  

A czy ktoś może wymieniał dekoder HD ADB-3830CD na PVR ADB-5830CDX i stwierdził pogorszenie jakości obrazu?

0
  • #6 04 Lip 2015 20:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

robel1 napisał:
    ktoś może wymieniał dekoder HD ADB-3830CD na PVR ADB-5830CDX i stwierdził pogorszenie jakości obrazu?

To nie wina dekoderów, tylko oszczędności w infrastrukturę operatora (kompresja i dekompresja sygnału na stacjach czołowych).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo