Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowy system alarmowy na 10 czujek do 2000 zł

meefiu1206 30 Jun 2015 15:45 1752 18
Optex
    meefiu1206
    Level 6  
    Witam.
    Potrzebuje zrobić u siebie w domu bezprzewodowy alarm . Nie ma możliwośći okablowania , pomalowane ściany itp .... tylko bezprzewodowo .
    Potrzebuje 10 czujek bezprzewodowych i sygnalizator zewnętrzny bezprzewodowy.
    Centrala i manipulator może być przewodowy . Mój budżet około 2000 zł . Zna ktoś jakaś dobrą konfiguracje w rozsadnych pieniadzach ?? Na allegro są gotowe zestawy ale ile to jest warte nie wiem . Może sie ktoś spotkał z tym zestawem .
    Pozdrawiam
    Moderated By suworow:

Proszę opisać elementy tego zestawu. 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Przy okazji poprawiłem temat

• Optex
    mikan4
    Level 26  
    To jest zestaw na elmesie, krajowy producent :) W tych pieniądzach to jedynie co to można spróbować z satelem:
    VERSA + LCD + TRAFO + AKU + VERSA MCU + CZUJKI MPD300 + jakikolwiek wyjec --- minus klawiatura i wyjec na przewodzie ;)
    Zaproś instalatora, nie oszczędzaj na bezpieczeństwie, ktoś Cię okradnie i będziesz miał żal do ludzi z forum, że źle Ci doradzili, a tak instalator powie jakie czujki mają być co warto zabezpieczyć i jak.
    Wykona instalacje, da gwarancję na wszystko i po krzyku.
    meefiu1206
    Level 6  
    A ten zestaw na elmesie sie sprawdza ?? godny założenia ?? . Wiem że na ten system bezprzewodowy potrzeba by około 3000 zł by coś w miare fajnego zrobić no ale moje fundusze są inne. Może zna ktoś jakąś fajną konfiguracje : nazwe centrali , czujek itp - jak by mógł podać . Dzięki z pomoc
    Gutek1512
    Level 20  
    Elmes czy Satel MCU jeden pies, jednokierunkowy, jak dom pomyśl o systemie dwukierunkowym. Tutaj raczej jedynie Jablotron, nie musi być 100 bo cenowo Cie zabije, ale 80 wyjdzie trochę taniej, masz wszystko bezprzewodowo i można to nazwać alarmem.
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    bartek_p
    Level 31  
    Zawsze można na raty zrobić. Zabezpieczyć część pomieszczeń i w miarę przypływu kasy dokładać po jednym czujniku. Dwa tysie spokojnie starczą żeby wystartować z Jablotronem.
    benekpp
    Level 15  
    Celowałbym w jakiś system z Satel, np Integra 128 WLR, która ma na pokładzie wszystko czego oczekujesz i co niezbędne. Spokojnie obsłuży Ci 10 czujek ruchu. Ma też możliwość dalszej rozbudowy w przyszłości. Po dokupieniu odpowiednich modułów można nią też będzie obsługiwać elementy automatyki jak oświetlenie, ogrzewanie itd.
    Powiadomienia na SMS, czyli standard obecnie. Tu masz opis funkcjonalności - LINK. Tylko niech to jakiś monter zamontuje i skonfiguruje który się na tym zna. To wbrew pozorom nie jest taka błahostka.
    User removed account
    User removed account  
    Wafer
    Level 20  
    benekpp wrote:
    Celowałbym w jakiś system z Satel, np Integra 128 WLR,

Jak wyżej, przeczytaj założenia autora i dostosuj do nich wypowiedz ;)

Osobiście też polecam Jablotrona, najważniejszym pytaniem jest tutaj odległość czujek od centralki, jaśli te najdalsze mają do przejścia 2 sciany i strop to z doświadczenia mojego tylko Jablotron da radę. Generalnie zasięg bezprzewodowi w Satelu pozostawia trochę do życzenia....

Jak koledzy wyżej pisali nie musisz zabezpieczać wszystkiego na raz, zacznij od najważniejszych 3-4 pomieszczeń, a z czasem coś się dołoży kolejnych czujek.
    Jeśli nie zainwestujesz większych pieniędzy to moim zdaniem mija się to wszystko z celem, zakładanie 'zabawkowych' zestawów z allegro jest wysoce nieskuteczne i zawodne, proste do obejścia, nawet nie informuje Cię że jest uszkodzone.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    xbajt
    Level 16  
    Wafer wrote:

Osobiście też polecam Jablotrona, najważniejszym pytaniem jest tutaj odległość czujek od centralki, jaśli te najdalsze mają do przejścia 2 sciany i strop to z doświadczenia mojego tylko Jablotron da radę. Generalnie zasięg bezprzewodowi w Satelu pozostawia trochę do życzenia....

Pozdrawiam

Mam inne zdanie na temat łączności bezprzewodowej Satel. Nie wiem z jakiego materiału masz strop i ściany - ale taka integra + czujki spokojnie powinna sobie z tym poradzić.
    Poza tym Integra jest elastyczniejsza pod względem konfiguracji. Ma wg mnie większe możliwości.

Niech autor pogada jeszcze na ten temat z jakimś doświadczonym instalatorem.
    meefiu1206
    Level 6  
    a co sądzicie o centrali micra ?? własnie nie wiem który system sobie poradzi z kilkoma ścianami bez problemów - tak bym miał pewność że kupie i nie będzie problemu z zasiegiem
    suworow
    Admin of Property security
    Poradzi sobie na pewno system w którym da się ustawić repeater zasięgu. O ile pamiętam rozmawialiśmy o systemie na 10 bezprzewodowych czujek. Co ma więc do tego micra?
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    sosarek

Level 43  
    Micra nie jest systemem alarmowym.
    bartek_p
    Level 31  
    Dziękuję za te słowa. Fajnie, że ktoś to w końcu zauważył
    meefiu1206
    Level 6  
    Dzięki. Już się pewne kwestie wyjaśniły . dzięki za rady .Temat do zamknięcia
    Wafer
    Level 20  
    xbajt wrote:

Mam inne zdanie na temat łączności bezprzewodowej Satel. Nie wiem z jakiego materiału masz strop i ściany - ale taka integra + czujki spokojnie powinna sobie z tym poradzić.
    Poza tym Integra jest elastyczniejsza pod względem konfiguracji. Ma wg mnie większe możliwości.

Niech autor pogada jeszcze na ten temat z jakimś doświadczonym instalatorem.

Owszem, Integra jest o wiele elastyczniejsza, ma więcej możliwości, moim zdaniem jest bardziej bezpieczna, np. taki Jablotron różnie reaguje na sabotaże itp. a Satel to satel, nigdy nie śpi ;)
    Moja wypowiedz tyczy się jedynie samego zasięgu bezprzewodówki i tu niestety Jablotron konkurencji nie ma, Satela potrafi zatrzymać betonowy zbrojony strop, czy ściana nośna bez żadnych otworów. Blaszany garaż i centrala za jedną ścianą domu (od strony garażu) też potrafi narobić kłopotu.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account