Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo USB - klawiatura sterująca MIDI - co nie działa?

szekiel 30 Cze 2015 16:04 537 1
  • #1 30 Cze 2015 16:04
    szekiel
    Poziom 1  

Hej! Problem/pytanie:

Odebrałem dziś moje klawy sterujące (m-audio oxygen 49 3 gen.) po wymianie gniazda usb (na załączonym obrazku). Stare gniazdo uszkodzone przy pociągnięciu kabla nogą -> wyszedł z niego ten czarny plastik, piny zostały. Teraz istotne: po podpięciu przez zepsute gniazdo (same piny) klawy się włączały, ekranik pokazywał parametry midi (knoby, pitchbendy etc.) czyli działało wszystko, jedynie komputer nie widział w ogóle device'a (zero interakcji). Po wymianie gniazda na nowe sytuacja jest identyczna! Jak widać w "nowym" (?) gnieździe jeden z pinów (prawy-dolny) jakby wystaje mniej niż inne, czy to może być przyczyna?

Czy przyczyną może być coś innego? Rozkręciłem wszystko i nie widać żadnego mechanicznego uszkodzenia, wszystkie luty wyglądają ok. Nie wiem czy wracać do serwisu i prosić o inne gniazdo, czy zanieść to do speca od intrumentów żeby szukał igły w stogu elektroniki?

Będę b. wdzięczny za pomoc! Gniazdo USB - klawiatura sterująca MIDI - co nie działa?

Dodano po 12 [minuty]:

Gniazdo USB - klawiatura sterująca MIDI - co nie działa?

Przyjrzałem się dokładniej i zobaczyłem coś co wygląda na pęknięcie (okolica drugiego lutu od lewej/góry). Co o tym sądzicie?

Dodano po 57 [sekundy]:

(dziękuję moderatorowi za przeniesienie miałem problem z dobraniem działu)

0 1
  • #2 30 Cze 2015 16:09
    viayner
    Poziom 34  

Witam,
    przyczyn moze byc wiele, przykladowo:
    - kabel pociagniety noga jest uszkodzony (skoro peklo gniazdo to kop byl niezly :) ), jest zasilanie dlatego wlacza sie klawiatura ale ktoras z linji D+ czy D- jest przerwana i komputer go nie widzi. Test kabla na innym urzadzeniu.
    - przez zwarcie w gniezdzie uszkodzil sie mikrokontroler w klawiaturze i nie dziala.
    - sprawdz na innym gniezdzie w komputerze/innym komputerze moze zlacze w PC uszkodzilo sie w chwili zwarcia.
    - moze nowe gnizado jest zle wlutowane.
    itp.
    Pozdrawiam

PS sprawdz omomierzem te sciezki poruszajac gniazdem jak przerywa to polutuj to.

0