Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Zeus DIY czy oryginalne?

radekbryla2 30 Cze 2015 17:02 846 4
  • #1 30 Cze 2015 17:02
    radekbryla2
    Poziom 11  

Witam.

Mam pytanie.
    Chcę kupić głośniki Tonsil Zeus i mam problem, bo nie wiem czy wybrać oryginalne czy głośniki zbudowane już przez kogoś.

Różnica w cenie też jest, ale nie mi to nie przeszkadza, bo jestem w stanie dopłacić jeśli trzeba.

DIY: cena 1550 + przesyłka
    http://olx.pl/oferta/tonsil-zeus-400watt-gdn-...kazja-kozak-hit-CID99-IDaGPUN.html#8a4ebefe8d

ORYGINALNE: cena 1150 bez przesyłki
    http://olx.pl/oferta/kolumny-tonsil-zeus-2-sztuki-CID751-IDaufI9.html#a7ba25a1e3

O oryginalnych nic nie będę pisał, ale o DIY juz można coś powiedzieć. Sprzedawca twierdzi, że są solidne i wkręty (długość 5,5cm) były wkręcone co 2cm.
    Kolumny wyglądają na porządnie wykonane i myślę, że ktoś kto to robił znał się na tym. BR jest szczelinowy i ma zaokrąglone kanty więc podobno nie ma świstów. Upiera się, że głośniki są zestrojone na 40Hz.

Może ktoś mi da radę podpowiedzieć czy się opłaca brać te DIY?

Dziękuję i pozdrawiam. :)

0 4
  • #2 30 Cze 2015 20:42
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Z dwojga złego lepsze będą DIY.

Napisz może, do jakiej muzyki i w jakim pomieszczeniu będą użytkowane te kolumny

0
  • #3 30 Cze 2015 22:10
    radekbryla2
    Poziom 11  

Miałem pylon topaz 20 i osobiście nie spełniały moich wymagań.
    Szukam Zeusów i zastanawiam się czy jest sens dopłacać ponad 500zl za DIY?

Co do muzyki to rock, dubstep, house itp
    Pokój około 15m2 + imprezy w salonie o ponad 30m2.

-1
  • #4 30 Cze 2015 22:47
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zeusy do 15 metrów?! Przecież to będzie koszmar!
    Czego Ci brakowało w Topazach? Zeusy to bardzo zły pomysł do takiego pomieszczenia!

0
  • #5 01 Lip 2015 07:23
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Zainteresuj się używanymi kolumnami z lat 90, jest tego sporo od Arcusa, MB Quarta, Cantona, kolumny z pojedynczym lub podwójnym głośnikiem niskotonowym 8 cali załatwią sprawę przy tym grając z jakością kilka klas wyżej niż Tonsile

Zeusy w takim małym pomieszczeniu będą koszmarnie grały, a i w dużym rewelacji nie ma, to mało zaawansowane kolumny i przetworniki w nich zastosowane i duża średnica tych głośników nie zapewniają niskiego zejścia basu, dla przykładu Peerless SLS-12 ten pojedynczy głośnik potrafi wytworzyć większe ciśnienie niż 2 kolumny Tonsila razem

0