Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router Pentagram - Czy wpisanie hasła hex zamiast ASCII uszkadza zabezpieczenia?

szymon123gg 30 Cze 2015 22:19 444 2
 • #1 30 Cze 2015 22:19
  szymon123gg
  Poziom 8  

  Witam , tak jak w temacie . Nie pamiętałem hasła , aby połączyć się do wifi , lecz jedno z moich urządzeń było do tej sieci podłączone , więc ściągnąłem program , który udostępnił mi hasło hex , po czym owe hasło wpisałem do moich innych urządzeń. Nie jestem właścicielem tej sieci , a osoba , która nią jest, zaniepokoiła się , że wraz z wpisaniem tego hasła , mogło złamać to zabezpieczenia lub udostępnić drogę hakerom , aczkolwiek na Jego komputerze są cenne dane , które mogą być celem ów hakerów. Nie jestem zbyt doświadczony wobec hakerstwa lub sieci internetowych , więc mam nadzieję , iż definytywnie zaprzeczycie lub potwierdzicie moje zmartwienia.

  Pozdrawiam,
  szymon123gg.

  0 2
 • Pomocny post
  #2 30 Cze 2015 23:19
  Heinzek
  Specjalista Sieci, Internet

  Skoro ma on hasło w hex to jest to zabezpieczenie sieci WEP, jego złamanie na dzień dzisiejszy zajmuje nie więcej niż 10 minut.

  Ty mając ten klucz nie włamywałeś się ani nie obniżyłeś poziomu tej imitacji zabezpieczeń.

  1
 • #3 30 Cze 2015 23:56
  szymon123gg
  Poziom 8  

  Dzięki za odpowiedź , lecz hasło jest w ASCII , a typ zabezpieczeń to WPA2-Personal , lecz po ściągnięciu na podlączonego laptopa , na którym było zapisane hasło , programu Wireless Password Viewer , był jedynie kod w hex , kod ten router również przyjął. Właściciel sieci się zaniepokoił , a ja dostałem wyrzutów , że mogę się przyczynić do utraty danych tej osoby :/

  0