Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 2 wymiana silnika na inny

30 Cze 2015 22:24 2196 11
  • Poziom 6  
    Potrzebuję pomocy! Padł mi silnik w astrze 2 1.7 dti. Znalazlem forum gdzie ktoś napisał, że można włożyć silnik od astry 1 1.7 isuzu, i taki też zakupiłem. Problem w tym, że teraz nie mogę dopasować żadnej skrzyni biegów - nie mieszczą się na koło zamachowe (w silniku Isuzu jest koło o centymetr większe).
  • Poziom 26  
    Skrzynia z Iveco do Volvo też nie podejdzie. Musisz szukać skrzyni pod ten silnik. Nie wiem tylko czy dasz radę to podłączyć bez przeróbek. Poza tym w Astrze G też były silniki Isuzu.
  • Poziom 26  
    Masz tam człowieku jak BYK napisane, że oryginalna skrzynia nie pasuje!

"...Więc dzieje się...

Zaczynam po kolei części i koszty. Wymiana trwa i podam szczegóły transplantacji:

- silnik z Astry F 1998r. - 1000zł

- wymiana sprzęła - 240zł nowe

- oryginalna skrzynia biegów nie pasuje - 300zł używana do TC4EE1

- poduszka silnika - 50zł nowa

- rura kolektorowa+uszczelka - 200zł nowa

Do tego kompletny rozrząd, płyny, filtry...i rura gumowa (turbo->kolektor wydechowy)

Następną porcję podam jak Mechanik wyśle zapotrzebowanie.

Do listy dopisuję:

- półośka przednia lewa i prawa,

- pedał gazu z Astry F (na linkę)..."
  • Poziom 6  
    To, żee orgyinał nie pasuje to wiem tylko z tego wynika, że coś dopasował i ogólnie był zadowolony. Nie napisał jaka to skrzynia i od czego ją dopasował. Ktoś może przerabiał ten sam temat i podpowiedziałby coś mądrego.
  • Poziom 6  
    Pomogles mi tyle co nic, to przejrzałem i nic mi nie dalo. Ogladale skrzynie od 1.7 dti i 1.7 dtl i obie maja mniejsze kolo zamachowe, patrzyle skrzynie od 2.0 diesla f23 i rozmiar na kolo pasuje ale ze sprzeglem jest problem. I teraz wedlug roznych tabel wynika ze i f17 i f23 sa do duzego bloku a jednak jest cm roznicy.
    juz ktorys tydzien siedze przed komputerem i nic nie wypatrzylem sensownego do mojego przypadku, ale jak niechcesz to nie pomagaj a jak chcesz pomoc to pomagaj a nieobrazaj
  • Moderator Samochody
    ...a masz szukać skrzyni od tego silnika który obecnie masz (TC4EE1) z Astry F 1.7TD lub Vectry B 1.7TD, czyli F18. Wszystko masz wyraźnie napisane w przywołanych tematach nie wiem czego tam nie rozumiesz :/ Autor przywoływanego tematu pisząc, że oryginalna skrzynia nie pasuje, miał na myśli to, że skrzynia z silnika który oryginalnie był w aucie nie pasuje do "nowego" silnika z Astry F i że trzeba przełożyć ten silnik razem ze skrzynią, czyli masz mieć komplet silnik + skrzynia + półosie z Astry F.
  • Poziom 6  
    Od vectry nie pasuja lapy do mocowania bo raz ze w astrze jest na 4 lapach a w vectrze na 3 , i z tego pasuje tylko ta od strony rozrzadu, a w astrze f tez jest na 3 lapach, a do tego jest sprzeglo mechaniczne. Zeby cociaz pasowala lapa ta z tylu silnika i skrzyni to ta kolo chlodnicy bym jakos dorobil , ale jak zaczne dwie dorabiac to raczej bedzie lipa

Moderowany przez T5:

Następny post napisany tak niechlujnie nagrodzę ostrzeżeniem.
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które ciężko jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.

• Admin grupy Samochody
    Proponuję sprzedać ten silnik i kupić właściwy lub wyremontować stary.
  • Poziom 26  
    Człowieku naucz się wreszcie polskich liter! Nie wiem czym Cię obraziłem... No ale mniejsza o to. Na tym forum obowiązują pewne zasady (dotyczą również pisowni). Najlepiej zastosuj się do rady kolegi T5 bo to co miałeś zamiar zrobić najwyraźniej Cię przerasta.

Prośba do moderatora o przeniesienie tematu tam gdzie jego miejsce.
  • Poziom 6  
    A wiec rozwiazałem mój problem. Wystarczyło dokupi koło zamachowe( używke kupilem za 30 pln) i rozrusznik( 60 pln) od astry g 1.7 tdi i wtedy koło zamachowe jest mniejsze a rozrusznik jest inaczej "osadzony" w swojej obudowie i ładnie zgrywa się z kołem zamachowym. I wtedy skrzynia i sprzegło zostaje stara od astry. Acha i lapa od strony rozrządu tez od tdi trzeba dokupi. A reszta to tylko elektronika i weże. Wkoncu sie udało :-)