Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Daewoo AMI208MC - nie włącza się, nie reaguje na przyciski.

01 Lip 2015 00:59 657 6
  • Poziom 8  
    Otóż mam taki problem jak w temacie. Wieża nie reaguje. Napięcia na wzmacniaczu są, lecz wyświetlacz ani żadne przyciski nie reagują. Nie ma jednak 12V na wejściu do płytki z wyświetlaczem (na schemacie IC401), reszta napięć ok. Tranzystory wszystkie sprawdzone, są ok. Nie wiem co się dzieje. Myślę, że to może być układ TDA7440D, jednak wolę się zapytać przed zamówieniem. Proszę o pomoc. W załączniku wysyłam serwisówkę.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię poprawiłem, głównie brakujące spacje po znakach przestankowych.

• Pomocny post
    Poziom 36  
    Co ma audioprocesor do nie działającego kontrolera(procesora sterującego ) ?
  • Poziom 8  
    No też racja. Nie ma tam właśnie napięcia 12V. Myślałem, że on jest walnięty.
  • Pomocny post
    Moderator
    mateuk napisał:
    Nie ma tam właśnie napięcia 12V.
    -sprawdź IC402 pin.11 oraz pozostałe napięcia na tym układzie. Z pin.3 wychodzi zasilanie procesora sterującego. Bez jego poprawnej pracy nie pojawi się napięcie do zadziałania i końcówek mocy i pozostałych napięć zasilających np.procesora dźwięku, tunera.
  • Poziom 8  
    Napięć na IC402 na pinie 11 i 3 nie ma. Jest tylko na pinie 9, jest tam ok.8.8V. Do wymiany ;) Dzięki za pomoc.
  • Poziom 8  
    Niestety po wymianie układu nadal nie ma napięć i nic się nie dzieje.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    5,6V na 3 pinie IC402 jest fundamentalne do działania. Masz gdzieś zwarcie na tej linii dlatego nie widzisz tego napięcia. Popatrz na dokumentację http://www.st.com/web/en/resource/technical/document/datasheet/CD00001631.pdf , zobaczysz które napięcia są załączane /switched/ i nie pojawią się bez odpowiednich sygnałów. Jeśli nie przyjdzie sygnał MAIN-POWER to także brak będzie na pinie 11.
    Ale najpierw doprowadź by było 5,6V ;)