Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler Ariston VELIS 80 - Grzałka grzeje pomimo wyłączenia bojlera przyciskiem

peka81 01 Lip 2015 09:20 6012 1
  • #1 01 Lip 2015 09:20
    peka81
    Poziom 1  

Witam,
    mam bardzo dziwny problem z moim bojlerem.
    Minęły właśnie 2 lata jego użytkowania, wobec tego zgodnie z instrukcją zabrałem się do wymiany anody. Wyjąłem wtyczkę z gniazdka, odłączyłem wszystkie przewody, wymieniłem anody i podłączyłem wszystko tak jak było. Po tej wymianie bojler nagrzał wodę prawidłowo, a gdy skończył, wyłączyłem go przyciskiem na obudowie:
    Bojler Ariston VELIS 80 - Grzałka grzeje pomimo wyłączenia bojlera przyciskiem

Kontrolki zgasły i wszystko wydawało się być w porządku. Gdy już miałem dokręcać dolną osłonę zwróciłem uwagę na cichy szum wewnątrz bojlera, podobny do tego gdy grzeje grzałka. Bojler był wyłączony, woda nigdzie nie leciała, więc nic nie powinno szumieć. Na wszelki wypadek sprawdziłem próbnikiem czy grzałka dostaje prąd. Okazało się, że obie grzałki dostawały prąd pomimo wyłączonego bojlera. Próbowałem kilka razy włączać i wyłączać bojler ale szum ustał dopiero po odłączeniu wtyczki z gniazdka. Co jeszcze gorsze ten bojler ma 2 zbiorniki i 2 grzałki (1,5kW i 1kW), które powinny działać naprzemiennie a dostawały prąd obie na raz.

Wobec tego moje pytanie, czy da się coś z tym zrobić, czy ktoś się spotkał z podobnym problemem, czy może od razu wymienić moduł kontrolny?

0 1
  • #2 01 Lip 2015 11:11
    aaanteka
    Poziom 38  

Prawdopodobnie masz uszkodzony elementy sterujące grzałkami.

Zakładając ,iż w trakcie twojej ingerencji czegoś nie pozamieniałeś.

Regulator temperatury jak każdy musi posiadać jakieś czujniki temperatury.
    Sprawdź ich podłączenie.

Bojler Ariston VELIS 80 - Grzałka grzeje pomimo wyłączenia bojlera przyciskiem Bojler Ariston VELIS 80 - Grzałka grzeje pomimo wyłączenia bojlera przyciskiem

Widać w sterowniku aż 4 przekaźniki.

Czy "klikają" po załączeniu zasilania.

W grzałkach ,po środku znajdują się czujniki, sprawdź wtyczki na przewodach od nich.

1