Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator prędkości skutera

29 Maj 2005 23:53 3965 7
  • Poziom 11  
    Witam.Mam skuter napedzany silnikiem i zasilany napieciem 24V.Problem w tym ze po kilku przejażdżkach spalił się tranzystor mocy ,tranzystory sterujące 2N5401,2N5551 (i układ LM339N wymieniłem profilaktycznie).Ale na tranzystorze mocy nie mogłem już odczytać oznaczeń.Obudowa TO220.Jest miejsce na dwie sztuki ale tylko jeden zamontowany fabrycznie.Całość zamknięta w metalowej puszce i wyprowadzone są tylko przewody.Wstawiłem w to miejsce BD911.Nie wytrzymał.Próbuje podstawić KD502 ale grzeje sie i nie ma mocy.Duży spadek napięcia na kolektorze tranzystora.Na bazie jest ok.Amperomierz włączony w szereg pokazuje 12Amper.Może znajdzie sie fachowiec i doradzi jaki element powiniem zastosować?Załaczam schemat wyrysowany z montarzowego.Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkicz elektroników.
  • Poziom 22  
    Na moje oko bedzie to jakis mosfet,np. IRFZ44
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    zamien na rysunku emitery z kolektorami tranzystorow 2N.
    probuj z MOSFETem, tylko mam watpliwosci bo max +/- Vgs chociazby popularnego IRFZ44 to 20V.
  • Poziom 2  
    mam wielka prosbe potrzebuje schemat do tego skuterka wlasnie taki naprawiam i mam problem z odczytaniem danych na tranzystorku potrzebuje schemat zapodajcie mi go na poczte kotekbubu(malpa)wp.pl

Dodano po 4 [minuty]:

czy to jest caly schemat? troche niewyrazny
    przecież wyżej podany jest link do postu gdzie umieszczony jest schemat
  • Poziom 2  
    a ja prosze bo jestem tu nowy abys jak mozesz przeslal mi na poczte

Dodano po 59 [sekundy]:

kotekbubu(malpa)wp.pl
    skoro jesteś nowy to od razu rada aby takie proste sprawy jak wejście na link podany przez mirek2004 i otwarcie schematu nie wymagającego nawet punktów ( -> Skuter_regulator.pdf ) załatwić samemu.