Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka (traktorek) SABO z sinikiem B&S Intek Edge 60 gaźnik

01 Lip 2015 10:13 3585 8
  • Poziom 9  
    Witam! Od kilku dni próbuje uporać się z gaźnikiem. Jest to gaźnik ze ssaniem i wczoraj przy próbie zdemontowania go celem wyczyszczenia spadła mi sprężynka (a jest ich aż 3). Dwie z tyłu pozostały nie ruszone a ta najmniesza z nich sprawia mi największy problem bo nie mogę dojść w jaki sposób i gdzie ją z powrotem zaczepić. Jeśli ktoś posiada taką kosiarkę lub ten silnik to prosiłbym o jakieś foto z ich układem. Dla przypomnienia jest to kosiarka samobieżna Sabo z silnikiem B&S Intek Edge 60 OHV o mocy 3 kw
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Gaźnik bardzo podobny i możliwe że mi się uda. Jakby sie nie udało to zrobię wtedy foto i wrzucę. Wielkie dzięki

Dodano po 40 [minuty]:

A wracając jeszcze do gaźnika to czy uszczelka pod "gwoździem" przy pływaku odwrotnie włożona (jedna strona jest gładka zaś z drugiej jest delikatny rowek) może być przyczyną niedomykania się pływaka? Chodzi o to że na zgaszonym silniku paliwo zalewa cały gaźnik.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ok dzięki. W razie jeszcze innych pytań i problemów będę pisać.

Dodano po 3 [godziny] 2 [minuty]:

Wszystko pasuje i chodzi jak należy. Niewiem czemu ale mialem "popychacz" wygięty i nie sięgał do tego czarnego elementu na gazniku aby go przestawiać. Dzięki za foto bo się przydało i to bardzo.

Pozdrawiam Damian

Moderowany przez ANUBIS:

01 Lip 2015 20:32 :: chudy0907
    Prośba o odblokowanie tematu: "Pojawił się kolejny problem z przedmiotem zawartym w temacie"

• Poziom 9  
    Silnik odpalił - ładnie chodził na niskich i wysokich obrotach. Po zgaszeniu juz nie chce odpalić. Z gaźnika parska tak jakby faza spalania mieszanki odbywała się właśnie w gaźniku a nie tam gdzie powinna. Doszedłem przez przypadek do cewki bo mam nie oryginalną i są zrobione inne uchwyty które podczas obrotu magneta (o ile dobrze to nazywam) nie utrzymują cewki w jednym miejscu (buja sie góra - dół). Gdy ręcznie próbuje ustabilizować cewke silnik zapala ale nierówno chodzi. Może to być wina cewki?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Rozumiem i po pracuje dzisiaj nad poprawieniem mocowania cewki aby ją ustabilizować. A powiedz mi jeszcze jedno - podczas próby odpalenia czasem przy strzale z gaźnika strzela również spod magneta w tylnej części. Co to może być? Wydobywa się przy tym dosyć bialego dymu.
  • Poziom 9  
    Mocowanie poprawione i traktorek chodzi jak nowy. Dziękuję za pomoc.