Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych True Crypt -

uzytkownik456 01 Lip 2015 11:39 462 3
 • #1 01 Lip 2015 11:39
  uzytkownik456
  Poziom 5  

  Witam
  Mam następujący problem. Przy odwirusowaniu kompa, przez przypadek usunąłem pliki o nazwach typu ,,lkjqsakjgbskjfbsjkbfwkje", które podejrzewałem, iż są zwyczajnymi wirusami. Jak się szybko okazało, po zamontowaniu dysku truecryptem, nie mogę odczytać ich zawartości, gdyż brakuje do otworzenia właśnie tych plików, które usunąłem - mogę zamontować dysk i wejść do niego, ale nie mogę wejść do folderu, który zawiera wszystko co tam jest. Prawdopodobnie były to foldery szyfrujące hasło. Z racji tego, że opróżniłem kosz, próbowałem je wyszukać programem EaseUS Data Recovery, i coś tam znalazłem, jednak jest jeszcze jeden problem... nie pamiętam ich dokładnej lokalizacji. Wiem, że większość z nich znajdowała się w USER, oraz system32, do czego doszedłem znajdując element docelowy we właściwościach dysku, jak i na podstawie nowego, roboczego dysku, który przed chwilą utworzyłem. Wiem, gdzie znajdują się te foldery do tego nowego dysku, więc pomyślałem, że może jeśli odszukam wszystkie usunięte foldery i wrzucę do lokalizacji nowego dysku, to może je odczyta. To niemniej, muszę przeszukać kilkaset tysięcy plików, żeby to odnaleźć...
  Próbowałem również programem Passware kit 2015, jednak nie łamie on zabezpieczeń, a jedynie podaje hasło, które znam.
  Próbowałem również uruchomić przywracanie systemu, jednak też nie chce mi działać.

  Cała zawartość leży tam w środku nietknięta, hasło znam, tylko nie mam do niej dostępu. Mam tam bardzo ważne informacje i muszę je odzyskać, skopiować gdzieś, wysłać... cokolwiek.
  Będę wdzięczny za każdą pomoc

  0 3
 • #2 01 Lip 2015 12:01
  Kriomanta
  Poziom 12  

  O ile mnie pamięć nie myli - jeżeli szyfruje się dysk TrueCryptem to software "nawamia" wręcz do stworzenia płyty Rescue dzięki której uruchamiając kompa z tej płyty można odszyfrować cały dysk "wstecz" a tego czego odszyfrować nie będzie mógł TrueCrypt to pomija.

  Czy posiadasz taką płytę stworzoną ?

  Pozdrawiam

  0
 • #3 01 Lip 2015 13:01
  uzytkownik456
  Poziom 5  

  Niestety niczego takiego nie robiłem. Chyba, że robi się to jakoś samoczynnie, a ja nie byłem tego świadom. Może uda mi się jakoś to odszukać, jeśli dowiem się jak to zrobić :)

  0
 • #4 01 Lip 2015 13:54
  azxxc
  Poziom 16  

  Mam zaszyfrowany cały dysk systemowy poza tym partycję niesystemową oraz kontenery .TC i nigdy nie spotkałem się aby truecrypt tworzył takie pliki czy katalogi
  owszem może wygenerować plik klucz ale jeśli na hasło ???

  0
  Szukaj w 5mln produktów