Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 elektronik - przyczyna palenia cewek zapłonowych

Kubeł69 01 Lip 2015 12:42 1194 1
  • #1 01 Lip 2015 12:42
    Kubeł69
    Poziom 1  

Witam serdecznie! Oczekuję konkretnej odpowiedzi od konkretnych osób znających się w temacie. Sytuacja wygląda tak:
    Simson S51 elektronik. Po kapitalnym remoncie, w trakcie remontu kupiłem używany iskrownik z magnetem DDR w dobrym stanie. Magneto od wersji z rozrusznikiem. Do tego dołożyłem moduł DDR i cewkę butelkową MZA nową.
    Simson po kilku odpaleniach po remoncie silnika, nadwozia i instalacji stracił iskrę - padła cewka zapłonowa. Wymieniłem. Przejeździł 100km po czym znów zginęła iskra. Podmieniłem moduł od kolegi - Simson odpalił, trzymał normalnie obroty itd. Kupiłem więc samorobiony moduł "wzmacniany" z allegro. Założyłem, Simson odpalił, pracował na jałowym przez ok minutę, kichnął lekko i zgasł. Sprawdzam cewkę - nie daje prądu.
    Wnioski: W przeciągu 100km Simson spalił dwie cewki zapłonowe, kupiłem już następną Plitz, ale chcę zwalczyć przyczynę, choć może to po prostu przypadeg? Nie sondzę.
    Tutaj moje pytanie: Czy paleniu cewek może być winne magneto? Bo impulsator raczej nie ma wpływu na cewkę, bo steruje iskrą. Więc w kręgu podejrzanych pozostaje magneto lub cewka butelkowa, ale jest nowa, choć MZA, no ale nigdy nie miałem takich problemów. Więc jeśli ktoś może mi wskazać przyczynę tego, to będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam!

1 1
  • #2 01 Lip 2015 15:21
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Trzeba było zainwestować w zapłon LK a nie starego elektronika.
    Problem polega na tym że nowe cewki zasilające są źle wykonane i z ich powodu przepalają się moduły zapłonowe - nawet te wzmacniane.
    Możesz spróbować założyć inną cewkę zasilającą i moduł zapłonowy, ale nikt Ci nie da gwarancji że to będzie działać poprawnie.
    Niedziałający impulsator teoretycznie może doprowadzić do przepalenia modułu zapłonowego.
    Innym powodem uszkodzenia cewki może być ocieranie ocieranie jej o koło magnesowe.

0