Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka aeg 41270 nie rusza, nie wiruje

11Witek11 01 Lip 2015 13:51 675 5
  • #1 01 Lip 2015 13:51
    11Witek11
    Poziom 2  

Witam,
    pralka kończy 13 lat. Mam taki problem: na końcu prania nie wyrzuciła do końca wody i nie chciała wirować. Natepny cykl: miała trudności z wyrzuceniem wody: ale pompa ma 1,5 roku: jest sprawna, przeczyściłem rurki doprowadzające wodę do pompy, etc. Wodę teraz wyrzuca ale...

Problem jest, że nie chce wystartować. Zaczyna prace, odpompowywuje resztę wody i stoi, nie rusza bębna. Wyłacza się, tracac zapalone kontrolki. Pozostaje tylko jedna czerwona. Zwykle kilka czerownych i zielona (ON/OFF). Klapy jnie można otworzyć. Po chwili próbuje jeszcze na chwilę rozpocząć ale szybko wyłącza się. Nie robi obrotów bębnem.
    Samo nastawienie wirówki tez nie wprowadza w wirowanie. Pasek siedzi.
    Proszę o podpowiedz co to może być za problem. Gdybym poprosił o pelną listę kodów błędów, przed laty ją miałem, ale teraz nie mogę takowej namierzyć.
    Pozdrawiam i z góry dzięki!

Proszę o w miarę możliwości szybka odpowiedź, bo pralka nie działa od tygodnia a przy dwójce "Urwisów" robi się w domu teren górzysty:-)

0 5
  • #2 01 Lip 2015 14:07
    Mer_86
    Poziom 15  

Może ktoś przestawiał nieco pralkę i zagiął wąż doprowadzający wodę, dlatego nie rozpoczyna pracy, albo masz zatkane sitko? Czasem najbardziej banalna rzecz może umknąć:)

A sprawdzałeś coś więcej w tej pralce, np. szczotki albo grzałkę?

0
  • #3 02 Lip 2015 01:04
    peter falk
    Specjalista AGD

Ma trybs erwisowy, ale na początek sprawdź:

Mer_86 napisał:
    coś więcej w tej pralce, np. szczotki albo grzałkę?

1
  • #4 02 Lip 2015 08:18
    11Witek11
    Poziom 2  

Wczoraj sprawdziłem - silnik nie kręci!
    nie wiem tylko czy nie spaliłem go dokumentnie, bo przy uruchomionej pralce leciutko zakręciłem pasek od bębna i strzeliło cos w silniku, pokazał się niewielki dym - korki w tablicy wyskoczyły (nastąpiło zwarcie).

To może teraz to już całkowicie ją zepsułem?

0
  • Pomocny post
    #5 02 Lip 2015 09:54
    Mer_86
    Poziom 15  

11Witek11 napisał:
    przy uruchomionej pralce leciutko zakręciłem pasek od bębna i strzeliło cos w silniku, pokazał się niewielki dym - korki w tablicy wyskoczyły (nastąpiło zwarcie)

Tak nie sprawdzamy stanu szczotek;) Popłynąłeś Kolego trochę, pralka to nie stary bus, żebyśmy ją uruchamiali na zapych;) Na przyszłość będziesz wiedział, że nie naprawiamy sprzętu podłączonego do sieci, a tym bardziej włączonego.

A ten dym skąd, z silnika?
    Jeśli masz czas, chęci i trochę umiejętności, to możesz podjąć próbę naprawy, ale teraz zabawy będzie na pewno więcej. Przy odrobinie szczęścia spaliłeś tylko jakiś rezystor, czy triak, który sobie wlutujesz. Jeśli wybuchł jakiś mikrokontroler, to możesz mieć więcej kłopotów, bo nie wszystko da się znaleźć. Jak wrzucisz jakieś zdjęcia, to możemy szukać przyczyny, ale być może łatwiej i szybciej będzie Ci kupić inną pralkę, niekoniecznie nową.
    Daj znać o postępach prac:)

1
  • #6 10 Lip 2015 09:16
    11Witek11
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc.

Przyczyną były rzeczywiście szczotki.

Pralka pierze jak burza!!!

Pozdrawiam :D

0