Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cc 700 - Fiat Cinqecento 700 pali tylko na pych

01 Lip 2015 16:01 993 11
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam spory problem z Cc 700 95r na gaźniku FOS.
    Otóż nagle auto przestało odpalać, czasem po wielu próbach się udaje, jednak akumulator już nie wydala.
    Auto odpala normalnie na popych, nawet przy bardzo niskiej prędkości (może 3/5km/h)
    Rozrusznik w pełni sprawny, kręci idealnie.
    Nowe świece, gaźnik wyczyszczony miesiąc temu.
    Znajomy twierdzi że mogłem źle wyregulować pływak, jednak zaraz po czyszczeniu odpalał na dotyk.
    Próbowałem odpalać różnymi metodami, na ssaniu, bez ssania, z dodawaniem gazu, i bez. Nic nie pomaga.
    Auto nie chce odpalić na zimnym, po rozgrzaniu odpala bez problemów.
    Dodam że pompka paliwa delikatnie przecieka, ale jest sprawna, bo silnik po odpaleniu pracuje równo.
    Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
  • Poziom 39  
    Jak kręcisz rozrusznikiem to jest iskra?
  • Poziom 11  
    Jeśli czasem uda się odpalić, i zawsze pali na popych to chyba jest. Jednak mogę się mylić bo dobry w te klocki nie jestem.
  • Poziom 15  
    Najprawdopodobniej problemem z odpalaniem jest to wina czujnika ustawienia wału. Sprawdź czy on jest nie urwał się lub czy czasami nie przetarł się jakiś przewód od owego czujnika bo innej przyczyny tu nie widzę.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    sprawdziłem cyujnik miernikiem i wszystko wygląda w porządku.

Dodano po 24 [minuty]:

Tak jak pisałem czujnik sprawny, ale widać było że ktoś już kiedyś przy tym grzebał, i kable były kiepsko zaizolowane. Poukładałem kable jak należy, i wyczyściłem czujnik. Auto odpaliło jak nowe!
    Wielkie dzięki domell77, głowiłem się nad tym prawie 2 tygodnie, a ty za pierwszym razem znalazłeś przyczynę. A kolega niedowiarek, syrius32 nauczył się czegoś nowego! Także wielkie podziękowania!.

Temat do zamknięcia.
  • Poziom 34  
    domell77 napisał:
    Na pych czujnik nie ma tu nic do gadania
    Więc go odłącz. Nawet po 100 km pchania nie odpali.
  • Poziom 11  
    Wawrzyniec napisał:
    Więc go odłącz. Nawet po 100 km pchania nie odpali.

Ciekawe, więc wytłumacz mi dlaczego na pych palił, a z kluczyka nie? I ewidentnie była to wina własnie tego czujnika. Chętnie się dowiem, jak to wszystko działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    syrius32 napisał:
    Victin napisał:
    Chętnie się dowiem, jak to wszystko działa.
    Victin napisał:
    A kolega niedowiarek, syrius32 nauczył się czegoś nowego!

Druciarnię miałeś przy czujniku, przy odpalaniu z rozrusznika telepało klekotem tak, że druciarnia nie łączyła. Weź sobie kolegę fachowca, który cię oświecił, odłączcie czujnik i pchajcie ile wlezie :D

Kolega musi się jeszcze dużo nauczyć, a nie pisać takich bzdur, bo trzeba pomóc, a nie pisać bzdury o których się nie ma zielonego pojęcia. Temat uważam za zamknięty...

Moderowany przez manta:

Teraz Ty się czegoś nauczysz, bez tego czujnika układ Nanoplex nie będzie funkcjonował. Jedyne bzdury tutaj Ty napisałeś.

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

Ostrzeżenie.

• Poziom 34  
    Victin napisał:
    Ciekawe, więc wytłumacz mi dlaczego na pych palił, a z kluczyka nie? I ewidentnie była to wina własnie tego czujnika. Chętnie się dowiem, jak to wszystko działa.
    Ten czujnik jest czujnikiem indukcyjnym. Przy małych obrotach indukuje się na nim małe napięcie. Być może przez słabą izolację i zabrudzone czoło czujnika jeszcze mniejsze, co przy obniżonym napięciu zasilania modułu zapłonowego w czasie odpalania (włączony rozrusznik powoduje dosyć duży spadek napięcia w całej instalacji, a alternator jeszcze nie pracuje) powodowało brak iskry, a przez to brak możliwości odpalenia silnika. Ten czujnik jest po to żeby była iskra na świecach i to we właściwym momencie. Bez tego czujnika nie będzie iskry.