Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polska Farelka Farel- jak oczyścić z pleśni bez rozbierania?

01 Lip 2015 18:58 6249 35
  • Poziom 29  
    Witam.
    Znalazłem na zbiórce elektrośmieci farelkę, w oryginalnym opakowaniu wyglądającą jak nową.
    W domu ją odpakowałem, podłączyłem- działa... Ale zaczęło masakrycznie śmierdzieć pleśnią.
    Przyświeciłem latarką do środka, w środku jest czysto jedynie na metalowej osłonie spirali widać ślady pleśni.
    Moje pytanie brzmi.
    Czy da się jakoś tą pleśń usunąć bez rozbierania sprzętu? Ma ona fabryczną plombę i nie chciałbym ją zrywać.
    Liczę na odpowiedzi.

Kilka zdj aby każdy miał pewność jak ten sprzęt wygląda:

Polska Farelka Farel- jak oczyścić z pleśni bez rozbierania? Polska Farelka Farel- jak oczyścić z pleśni bez rozbierania? Polska Farelka Farel- jak oczyścić z pleśni bez rozbierania? Polska Farelka Farel- jak oczyścić z pleśni bez rozbierania? Polska Farelka Farel- jak oczyścić z pleśni bez rozbierania?
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Nie nie da się. Plomba ważniejsza od własnego zdrowia?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    witam,skoro rozbieranie nie wchodzi w gre.Spróbowałbym właczyc na dłużej,wkońcu albo pleśń sie wypali,albo wyschnie i nie będzie śmierdziało.
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Kolega się boi że gwarancje straci? :D
    Rozebrać i wyczyścić...
  • Poziom 29  
    Nie chodzi o gwarancję tylko o sentyment do starych sprzętów, chciałbym aby była zaplombowana jeszcze wiele lat... ;) Jest jakiś inny sposób? Na przykład psiknąć czymś lub coś... Włączenie na dłużej aż się wypali też raczej nie wchodzi w grę, gdyż zbankrutował bym na rachunek za prąd... :p
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Szpilką zrób dziurkę, zegnij ją i wyjmij plombę.
  • Poziom 29  
    Tzn, jak mam to zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Ta plomba to taki mały koreczek. Da sie wyjąć. Dziurka na środku i wyjmiesz. Tylko zagnij w "L" tą szpilkę. Powinna wyjść.
  • Poziom 29  
    Dzięki, spróbuję :)
  • Poziom 34  
    Na 4 zdjęciu jest ta plomba, z tego co widze. Jest tam data...
    Albo pomyłka... Bo za szybko wystrzeliłem...wtedy sorry.
  • Poziom 29  
    Nie ma tam daty, jest wybita literka F.
  • Poziom 27  
    Kup bylejaki pistolet do malowania, wlej trochę benzyny ekstrakcyjnej i zejdzie. Albo kup zmywacz do hamulców. Działanie takie samo.
  • Poziom 29  
    Tylko czy zmywacz do hamulców nie pozostawi tłustego osadu, który potem będzie dymił?

Oraz mam takie pytanie:
    Te farelki nie miały żadnych zabezpieczeń przed przegrzaniem? W środku oprócz wentylatora, spirali grzejnej i włącznika nie widzę nic.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zmywacz jest na bazie alkoholu/benzyny ekstrakcyjnej, więc nie, nie zostawi.

Na bocznej ściance jest wyłącznik termiczny na 115 stopni.
  • Poziom 29  
    Z której strony? Bo świecę świecę i go nie widzę.
  • Poziom 22  
    Kolego @ToJestNick jeżeli przeszkadza Tobie zapach pleśni to jeszcze nie problem. Problem może nastąpić po niezadziałaniu mechanicznego bimetalicznego wyłącznika termicznego. Po takim niezadziałaniu te Farelki potrafią się zapalić bo mają plastikową obudowę. Radzę te urządzenie traktować jako eksponat muzealny jeżeli nie chcesz sobie lub komuś zrobić krzywdy. Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Znam wielu ludzi którzy po dziś dzień używają takie farelki bez żadnych problemów, niektóre są potopione połamane a mimo to wciąż są używane. Moja jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym więc dlaczego mam jej nie używać?
  • Poziom 29  
    Nie ma takiego otworu w niej.
  • Poziom 29  
    Nie chcę zakładać nowego tematu...
    Mam też farelkę Termika OW 3...
    Był w niej bimetalowy wyłącznik termiczny, który niestety się uszkodził i został pominięty. Czy jest on niezbędny? Jeśli tak- to jaki zastosować?
  • Poziom 29  
    Gdybym go posiadał, to już dawno bym je zamieścił ;)

Wiem, że były to dwie blaszki, które po podgrzaniu np zapalniczką się rozwierały i wyłączały urządzenie. Jednak z czasem się wypaliły i ktoś je zdemontował i pominął kawałkiem przewodu. Da się tu zamontować jakiś inny?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    IPA + użyj atomizera (nawet taki do spryskiwania kwiatów) alkohol izopropylowy jest często w płynach do dezynfekcji klimatyzacji (najlepszy byłby właśnie taki płyn np Wurth - z najdziesz na portalach aukcyjnych), potem porządnie wysuszyć i wygrzać na wolnym powietrzu...
  • Poziom 29  
    rnb_bolii napisał:

Jest dokładnie tak :) Ale czy na tą samą temperaturę?

Dodano po 9 [minuty]:

deus.ex.machina napisał:
    IPA + użyj atomizera (nawet taki do spryskiwania kwiatów) alkohol izopropylowy jest często w płynach do dezynfekcji klimatyzacji (najlepszy byłby właśnie taki płyn np Wurth - z najdziesz na portalach aukcyjnych), potem porządnie wysuszyć i wygrzać na wolnym powietrzu...

Ale... Czy te preparaty nie zniszczą łożysk silnika?
  • Poziom 34  
    Jaka temperatura jest na fabrycznym, to nie wiem...
    Jest tam w tym "conradzie" jeszcze na niższą temperature, ale to już by sie nie nadał.
  • Poziom 29  
    A bezpiecznik ten jest konieczny? Tamta farelka jest metalowa więc nie ma co się tam zapalić.
  • Poziom 39  
    Bezpieczniki o których mowa kosztują grosze dlatego nie warto oszczędzać i skoro producent przewidział takowy to go zamontuj bez względu na to czy jest obudowa plastikowa czy metalowa.
  • Poziom 29  
    Niezbyt jak mam go tam zamontować, bo fabrycznie był przynitowany.