Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit 2007r 2.4 TDCI - Odpala tylko na plaka.

piniuu 01 Jul 2015 19:18 8358 9
 • #1
  piniuu
  Level 11  
  Witam, posiadam Transita 2007r, jumbo 2.4 TD[COLOR="Red"]CI [/COLOR] 115km. Problem zaczął się przedwczoraj rano gdy chciałem odpalić samochód z rana. NIeudało się musiałem użyc plaka a wczoraj odpalił bez żadnego problemu. Mechanik sprawdził wtryski - są okej, nie leją i nie puszczają. Układ paliwowy sprawdzony cały (prócz obudowy filtra) i jest szczelny. Świeżo wymieniłem komplet filtrów jakieś 2 tyś km temu. Ciśnienie nabija do ok 800 bar i nie odpala, coś go odcina a w katalogach przy 400 barach powinien zapalić. Listwa wtryskowa sprawna, czujniki działają. Wymieniłem zawór ciśnienia na pompie i brak poprawy. Immobiliser nie blokuje bo na plaka przecież pali. Nie ważne czy jest rozgrzany czy nie, bez plaka nie odpala. Proszę o pomoc, ponieważ nikt nie wie co to za przyczyna. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
 • #2
  robi1214
  Level 31  
  800 bar to za dużo przy kręceniu rozrusznikiem.Zainteresował bym się czujnikiem ciśnienia.
 • #3
  Vicki
  Level 14  
  Dałeś radę ogarnąć temat? Mam taki sam przypadek w parametrach jak kręce silnikiem to ciśnienie bije do 600 - 800 bar ale nie odpala. a jak odpalę na Plaka to śmiga jak się należy i ciśnienie trzyma na listwie. Wymieniłem zawór regulacji ciśnienia w pompie CR i dalej to samo.
 • #4
  piniuu
  Level 11  
  Sprawa wygląda tak ze póki co będą programować wtryski, jeśli to nie pomoże to wymieniam komplet wtryskow.
 • #5
  Vicki
  Level 14  
  Zwróć uwagę w parametrach czy jak kręci rozrusznik to jest synchronizacja wałka rozrządu bo u mnie od tego się zaczęło.
  Auto paliło ok lecz szarpało jak się gwałtownie dodawało gazu , i wymioeniony czujnik położenia wałka zawór regulacji na pompie rozrząd i okazało się że przetarty był przewód nad skrzynią biegów od czujnika wału jak skrzynia podnosiła się do góry to auto gasło opadała i łapał tak więc szarpał.
  Zostało to zrobione auto jezdziło 3 dni i jak zgasło tak pali tylko na plaka. i to zagadka?????

  A pytanie do innych może pomogą czy jak kręcę rozrusznikiem ma być w parametrach synchronizacja na TAK bo u mnie jest NIE dopiero jak auto odpali na PLAKA to synchronizacja jest na TAK i auto zapier...... jak cza
 • #6
  Vicki
  Level 14  
  Zagadka u mnie rozwiązana.
  Winny czujnik położenia wału. Aby było ciekawiej to błędów nie było i w parametrach jak kręcił rozrusznik to były wyniki prawidłowe około 190-230 i to mnie zmyliło i nie szukałem tym miejscu. Auto po wymianie czujnika PALI . Wtryski to ostateczność szukajcie a znajdziecie pukajcie a będzie wam otworzone. MOŻE KOMUŚ POMOGŁEM
 • #7
  12pawel
  Level 33  
  Witam. Gdzie znajduje się czujnik położenia wału. Dziś tak zaglądałem mu pod spódnicę i nie mogłem namierzyć. Kanału nie mam a na tym mokrym śniegu długo nie wytrzymałem.
 • #8
  piniuu
  Level 11  
  Od strony pasażera na flanszy srzyni biegów. Najlepiej z kanału bo inaczej nie ma dostępu
 • #9
  12pawel
  Level 33  
  A tam silnik jest wzdłużnie to rozumiem że szukać go od strony pasażera ale głęboko aż za osią?
 • #10
  piniuu
  Level 11  
  Kolego nie wiem jak to jest w przód napędzie. W tył napędzie widać to jak jest u góry skrzyni Ale tylko z kanału da się. Przykrecony jest na 10 klucz.