Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Transit 2007r 2.4 TDCI - Odpala tylko na plaka.

piniuu 01 Jul 2015 19:18 8358 9
    piniuu
    Level 11  
    Witam, posiadam Transita 2007r, jumbo 2.4 TD[COLOR="Red"]CI [/COLOR] 115km. Problem zaczął się przedwczoraj rano gdy chciałem odpalić samochód z rana. NIeudało się musiałem użyc plaka a wczoraj odpalił bez żadnego problemu. Mechanik sprawdził wtryski - są okej, nie leją i nie puszczają. Układ paliwowy sprawdzony cały (prócz obudowy filtra) i jest szczelny. Świeżo wymieniłem komplet filtrów jakieś 2 tyś km temu. Ciśnienie nabija do ok 800 bar i nie odpala, coś go odcina a w katalogach przy 400 barach powinien zapalić. Listwa wtryskowa sprawna, czujniki działają. Wymieniłem zawór ciśnienia na pompie i brak poprawy. Immobiliser nie blokuje bo na plaka przecież pali. Nie ważne czy jest rozgrzany czy nie, bez plaka nie odpala. Proszę o pomoc, ponieważ nikt nie wie co to za przyczyna. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
    robi1214
    Level 31  
    800 bar to za dużo przy kręceniu rozrusznikiem.Zainteresował bym się czujnikiem ciśnienia.
    Vicki
    Level 14  
    Dałeś radę ogarnąć temat? Mam taki sam przypadek w parametrach jak kręce silnikiem to ciśnienie bije do 600 - 800 bar ale nie odpala. a jak odpalę na Plaka to śmiga jak się należy i ciśnienie trzyma na listwie. Wymieniłem zawór regulacji ciśnienia w pompie CR i dalej to samo.
    piniuu
    Level 11  
    Sprawa wygląda tak ze póki co będą programować wtryski, jeśli to nie pomoże to wymieniam komplet wtryskow.
    Vicki
    Level 14  
    Zwróć uwagę w parametrach czy jak kręci rozrusznik to jest synchronizacja wałka rozrządu bo u mnie od tego się zaczęło.
    Auto paliło ok lecz szarpało jak się gwałtownie dodawało gazu , i wymioeniony czujnik położenia wałka zawór regulacji na pompie rozrząd i okazało się że przetarty był przewód nad skrzynią biegów od czujnika wału jak skrzynia podnosiła się do góry to auto gasło opadała i łapał tak więc szarpał.
    Zostało to zrobione auto jezdziło 3 dni i jak zgasło tak pali tylko na plaka. i to zagadka?????

A pytanie do innych może pomogą czy jak kręcę rozrusznikiem ma być w parametrach synchronizacja na TAK bo u mnie jest NIE dopiero jak auto odpali na PLAKA to synchronizacja jest na TAK i auto zapier...... jak cza
    Vicki
    Level 14  
    Zagadka u mnie rozwiązana.
    Winny czujnik położenia wału. Aby było ciekawiej to błędów nie było i w parametrach jak kręcił rozrusznik to były wyniki prawidłowe około 190-230 i to mnie zmyliło i nie szukałem tym miejscu. Auto po wymianie czujnika PALI . Wtryski to ostateczność szukajcie a znajdziecie pukajcie a będzie wam otworzone. MOŻE KOMUŚ POMOGŁEM
    12pawel
    Level 33  
    Witam. Gdzie znajduje się czujnik położenia wału. Dziś tak zaglądałem mu pod spódnicę i nie mogłem namierzyć. Kanału nie mam a na tym mokrym śniegu długo nie wytrzymałem.
    piniuu
    Level 11  
    Od strony pasażera na flanszy srzyni biegów. Najlepiej z kanału bo inaczej nie ma dostępu
    12pawel
    Level 33  
    A tam silnik jest wzdłużnie to rozumiem że szukać go od strony pasażera ale głęboko aż za osią?
    piniuu
    Level 11  
    Kolego nie wiem jak to jest w przód napędzie. W tył napędzie widać to jak jest u góry skrzyni Ale tylko z kanału da się. Przykrecony jest na 10 klucz.