Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC ONE X - brak obrazu po wymianie płyty głównej

01 Lip 2015 21:49 528 2
  • Poziom 15  
    Witam

Dostałem na serwis htc one x z walniętą płytą główną. Kupiłem inną i podmieniłem. Po wymienieniu tylko słychać dźwięk i podświetlanie przycisków. Raz podczas próby włączenia telefonu pod światłem udało mi się zauważyć napis ONE, ale to baaaardzo ciemny obraz wręcz niewidoczny. Wygląda na popularną usterkę w tych telefonach czyli uszkodzoną cewkę 220 lub przetwornicę. Napisałem do sprzedającego o tym problemie, jednak on wciska jakieś bajki, że trzeba kalibrować ekran z nową płytą przez komputer(pomijając fakt, że z inną płytą ekran normalnie działa) o czym pierwszy raz słyszę w mojej niekrótkiej przygodzie z telefonami. Macie może jakąś sugestię dotyczącą tego problemu?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie istnieje coś takiego, jak kalibracja ekranu z płytą główną. Po wymianie wyświetlacza ma on działać od razu po podłączeniu. Wyświetlacz jest elementem wykonawczym, nie ma w nim żadnej pamięci, którą możnaby zaprogramować (w Twoim przypadku przypisać płytę główną do wyswietlacza). Pracuje na serwisie GSM 10 lat i nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
    Najprawdopodobniej czeka Cię wymiana cewki lub układu odpowiedzialnego za podswietlenie w płycie głównej, serwisowy koszt takiej usługi, to 50-70 zł.
  • Poziom 34  
    100% spalone cewki, jak sie nie przykleja taśmy na złącze lcd to teraz trzeba parę złotych wysupłać na naprawe.