Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B7 2.0 tdi brd - Błąd czujnika wałka rozrządu - nie odpala po wymianie

02 Lip 2015 09:48 7119 5
  • Poziom 2  
    Cześć,

Posiadam Audi A4 B7 2.0 tdi z silnikiem oznaczenie BRD.

Zostawiłem samochód przed pracą - było wszystko ok. Wsiadłem po paru godzinach, odpalam - praktycznie nie wchodzi na obroty, dodajać gazu obroty powoli ida, z tyłu chmura czarnego dymu po dodaniu gazu. Po krótkiej diagnozie kolegi, stwierdził że to coś z elektroniką i spróbowałem odpiąć go od akumulatora - pomogło, zaczęło wszystko chodzić. Dzień później sytuacja się powtórzyła - podjechałem do punktu który robił mi program (i zajmuje się naprawą elektroniki), gdzie zczytano błąd obwodu czujnika wałka rozrządu. W międzyczasie auto straciło moc, obroty wchodziły strasznie, ale turbo załączało się gdzieś w okolicach 2 500 obrotów - od najniższych obrotów strasznie dymiło - na czarno. Żaden inny błąd / check engine nie wywalił. Po prostu kopcił, nie wchodził na obroty, nie miał mocy dopiero jak się turbo włączyło.

Wstępna diagnoza - do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu. Ostatecznie został wymieniony cały rozrząd, czujnik położenia wałka rozrządu, zawór N75. W tej chwili auto częściej nie odpala niż odpala - ale jak wystartuje, chodzi tak jak powinno. Nadal wyrzuca błąd czujnika położenia wałka rozrządu - wartość poza limitem, nieciągły.

'Elektromechanik' twierdzi, że kończą się już mu pomysły. Sprawdzone zostały wszystkie wiązki, czujnik położenia wału korbowego podobno działa, nie jest to klapa gasząca, EGR itd.

I teraz co to może jeszcze być? Obstawiam, że powodem może być jednak ten nowy czunik położenia wałka rozrządu, który nie jest ORI tylko ekonomicznym zamiennikiem lub nie działa jednak czujnik wału korbowego. Generalnie elektromechanik ora się z tym samochodem już 3 tydzień, ciąglę mnie przeciągając, a samochod jak nie pali tak nie pali (podobno tylko od czasu do czasu zapala).

Proszę o pomoc. Uprzedzam, przeczytałem dużą część wątków związanych z tym czujnikiem i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.
  • Tektronix
  • Poziom 2  
    Może nie jest to dokładna odpowiedź na Twój problem ale wyrzuć lepiej ten zamiennik i kup czujnik na szrocie albo w Internecie z rozbiórki. Kilka lat temu walczyłem z Oplem Vectra B - też wymieniłem czujnik na zamiennik - auto nie chciało w ogóle zapalić. Pojechałem na szrot za 5 dych kupiłem używany oryginał w dobrym stanie i auto paliło od strzału.
  • Tektronix
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 2  
    Byłem dzisiaj na miejscu, podrzuciłem używany czujnik, zobaczymy czy to coś da.

Generalnie przy mnie pokazano mi, że silnik odpala na 10 sekund, potem sam gaśnie i do momentu skasowania błędu położenia czujnika wałka rozrządu już nie odpali. Po usunięciu - znowu na 10 sek i gaśnie sam.
  • Poziom 42  
    Synchronizacja i oscyloskop. Ew.manualne sprawdzenie ustawienia rozrządu.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany - wrzucony został oryginalny używany czujnik - zaczęło hulać. Dzięki za pomoc!