Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C - Kontrolka stanu oleju świeci pomimo tego że olej jest

02 Lip 2015 10:07 26283 7
  • Poziom 16  
    Witam,

mam problem z kontrolką stanu oleju. Wygląda ona tak jak na załączonym zdjęciu.
    W samochodzie drugi raz już wymieniałem olej(w ciągu roku czy półtorej) i zaczyna się ona zaświecać po przejechaniu ok 500 km od wymiany, potem coraz częściej. Czyli np po przejechaniu 30 km, potem ilość km spada(lub chodzi tu o czas uruchomienia silnika - nie wiem)
    Teraz zapala się po przejechaniu ok 6-10 km lub 5-10 minut jazdy.

Poziom oleju w silniku na bagnecie jest bliski maksimum. Kontrolka zaświeca się gdy jest dwie kreski poniżej i gdy jest max - tak jakby jego poziom nie miał tu znaczenia.

Czujniki oleju były wymieniane i nie ma żadnych zmian.
    Gdy kontrolka się zaświeci, zgaszę silnik i znowu odpalę - gaśnie i zapala się dopiero po przejechaniu kolejnych 5 km.

Czy ktoś ma pomysł co może tu być powodem ciągłego wyświetlania się jej?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Podepnij się pod komputer i sprawdź czy nie ma błędów. Może, w przypadku gdyby był, jego usunięcie może rozwiązać problem. U mnie pomogło wiec może i Tobie się uda
  • Poziom 16  
    chudy0907 napisał:
    Podepnij się pod komputer i sprawdź czy nie ma błędów. Może, w przypadku gdyby był, jego usunięcie może rozwiązać problem. U mnie pomogło wiec może i Tobie się uda
    Błędy były usuwane. To nic nie daje
  • Poziom 8  
    Mam dokładnie ten sam problem. Najpierw pojawiało się sporadycznie, przeważnie na trasie, teraz permanentnie. Oczywiście stan oleju OK. Jak zgaszę silnik i odpalę to na chwilę jest OK a za jakiś czas znowu się pojawia. Jak tylko dojdę do czegoś to dam znać.
  • Poziom 11  
    Z ciekawości - nie były robione jakieś zmiany w układzie, że wywala błędy, a w rzeczywistości jest ok? Czasem też się tak dzieje i po prostu trzeba kontrolkę zostawić (pomimo iż to trochę ryzykowne rozwiązanie), a poziom oleju samemu co jakiś czas kontrolować.
  • Poziom 42  
    emas112211 napisał:
    Czujniki oleju były wymieniane

Jakie czujniki? jest jeden przecież...
  • Poziom 23  
    A czujnik otwarcia klapy silnika sprawny?
  • Poziom 34  
    Kontrolka stanu oleju to nie to samo co poziom oleju masz instrukcję obsługi auta ?
    Jakim olejem masz zalany silnik ?